Манафорт обговорював з Килимником військовий конфлікт в Україні – ВВС

Манафорт обговорював з Килимником військовий конфлікт в Україні – ВВС

«Права рука» Трампа замовчав про свою зустріч із наближеною до Кремля особою щодо ситуації в Україні

Манафорт обговорював з Килимником військовий конфлікт в Україні – ВВС
фото Getty Images / Global Images Ukraine

Адвокати колишнього глави виборчого штабу Трампа – Пола Манафорта випадково розсекретили документ, в якому спецпрокурор Роберт Мюллер звинувачує Манафорта у дачі неправдивих показань і приховуванні свідчень під час судового процесу над ним, передає ВВС.

У вівторок прихована інформація, яка в документі Мюллера була заретушована, стала доступна громадськості. Захист, очевидно, неправильно відформатував судовий документ, і засекречені шматки стало видно (документ з розкритою секретно. частиною є у ВВС).

Як стало відомо, Манафорт обговорював зі своїм «діловим партнером» із Росії Костянтином Килимником план стосовно мирного врегулювання українського конфлікту і зустрічався з ним в Мадриді.

«Після того як Манафорту показали документи, він «визнав», що обговорював мирний план по Україні з паном Килимником більше одного разу. Після того як йому повідомили, що пан Килимник приїхав до Мадрида в той же день, коли пан Манафорт знаходився в Мадриді, пан Манафорт «визнав», що він і пан Килимник зустрічалися, коли вони обидва були в Мадриді», – ця фраза була засекречена в документах Мюллера, але її помилково розкрили адвокати.

Спецпрокурор Мюллер підозрює Килимника в зв'язках з російською розвідкою. У ЗМІ його називали «правою рукою Манафорта». Сам політтехнолог називав Килимника своїм «російським мозком» – він був контактною особою на переговорах Манафорта з російським бізнесменом Олегом Дерипаскою під час американської президентської кампанії 2016 року.

Нагадаємо, Пол Манафорт порушив умови досудової угоди з офісом спецпрокурора Мюллера і збрехав «з цілого ряду питань». Це зафіксовано на трьох сторінках документу, який підписали обидві сторони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті