Затриманий німецький хакер пояснив, навіщо виклав у мережу особисті дані сотень політиків

Затриманий німецький хакер пояснив, навіщо виклав у мережу особисті дані сотень політиків

Після отримання свідчень юнака відпустили на свободу, але збираються посилити закон про безпеку в мережі

Затриманий німецький хакер пояснив, навіщо виклав у мережу особисті дані сотень політиків
фото Shutterstock

20-річного громадянина Німеччини, який виклав у відкритий доступ в мережу особисті дані німецьких політиків, відпустили на свободу. Про це повідомив на спеціально скликаній прес-конференції прокурор федеральної землі Гессен Георг Унгефук, передає DW.

За словами Унгефука, після дачі показань юнак був відпущений на свободу. Загрози того, що він може спробувати втекти від правосуддя, немає, запевнив він.

Допитаний поліцією 20-річний громадянин ФРН зізнався, що кібератака – його рук справа і здійснив він її самотужки. Він погодився співпрацювати зі слідством і пояснив мотиви своїх дій – хотів «позлити політиків», сказав він.

Затриманий заявив, що на такі дії його спонукали обурливі, з його точки зору, заяви політиків. Вилучені під час обшуку комп'ютер і диски все ще проходять перевірку.

Міністр внутрішніх справ Хорст Зеєхофер на прес конференції в Берліні також оголосив про посилення закону про безпеку в інтернеті:

«Ми представимо Акт про безпеку ІТ 2.0 до кінця першої половини 2019 року – законопроект в основному вже розроблений. Ми обговорили його і представили експертам двох партій правлячої коаліції ще в минулому році», – сказав він.

На початку січня в інтернеті з'явилися у вільному доступі особисті дані канцлера Ангели Меркель, а також близько тисячі депутатів бундестагу, німецьких телеведучих і музикантів. Серед інформації, що потрапила в мережу, були їхні адреси, номери мобільних телефонів, рахунки, дані кредитних карток, листування і фото.

Відзначається, що 6 січня за сприяння співробітників Центрального управління по боротьбі з кіберзлочинністю затримали і тимчасово заарештували 20-річного жителя Німеччини. Відомо, що він живе разом з батьками. Перед затриманням він встиг знищити майже всі дані на своєму комп'ютері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті