Airbus і Boeing не змогли виконати свої обіцянки щодо поставки літаків

Airbus і Boeing не змогли виконати свої обіцянки щодо поставки літаків

Однак обидві компанії встановили нові рекорди в кількості відвантажених за рік літаків

Airbus і Boeing не змогли виконати свої обіцянки щодо поставки літаків
фото Shutterstock

Американський авіабудівний гігант Boeing і його основний конкурент, європейський авіабудівний концерн Airbus  за підсумками минулого року провалили плани щодо поставок своїх літаків клієнтам, пише Прайм.

Хоча  поставки Airbus в 2018 році досягли максимальної в історії компанії кількості – 800 лайнерів, але ці результати не дотягли й нижньої межі прогнозів концерну щодо поставок.

У свою чергу, Boeing втер носа Airbus і за минулий рік випустив на 6 літаків більше – загалом 806 одиниць. Хоча компанія наростила поставки літаків на 5,6%, але за планами вона мала відвантажити від 810 до 815 лайнерів.

Незважаючи на це, американська корпорація вже 7 років поспіль очолює список провідних постачальників літаків на світовий ринок літаків.

Варто зазначити, що за підсумками II кварталу 2018 року чистий прибуток Boeing зріс на 26% і досяг $2,2 млрд, або $3,73 на акцію, з $1,75 млрд, або $2,87 за акцію минулого року.

Чистий прибуток Airbus за підсумками III кварталу 2018 року зріс більш ніж втричі – з 307 млн євро роком раніше до 957 млн євро ($1,09 млрд).

Нагадаємо, Boeing показав процес збірки найбільшого у світі двомоторного лайнера 777X.

Між тим військово-космічний підрозділ концерну Airbus проведе конкурс проектів технологічних інновацій для освоєння Місяця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті