Україна запустила супутниковий моніторинг використання с/г земель за підтримки Світового банку

Україна запустила супутниковий моніторинг використання с/г земель за підтримки Світового банку

Наразі проект реалізували в трьох областях України: Львівській, Київській та Миколаївській

Україна запустила супутниковий моніторинг використання с/г земель за підтримки Світового банку
Фото: Pixybay

Всесвітній банк за фінансової підтримки ЄС запустив пілотний проект супутникового моніторингу сільськогосподарських земель у межах глобальної 5-річної Програми з підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні  – Land Transparency. Наразі проект реалізували в трьох областях України: Львівській, Київській та Миколаївській, повідомили Mind у компанії EOS.

Здійснює моніторинг цільового призначення землі з використанням космічних технологій американська компанія EOS, яка виграла тендер на обслуговування цієї складової Land Transparency. Продукти компанії успішно працюють на світовому ринку, як у державному секторі, так і в приватному бізнесі, з 2015 року. В Україні компанія EOS має кілька офісів і R&D-центр, співпрацює з провідними університетами і науково-дослідними інститутами.

У межах програми Світового банку та ЄС компанія на основі даних космічного моніторингу провела аналіз рослинного шару земної поверхні, що дозволило створити карти посівів с/г культур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період з 2016 по 2018 рік. Також були ідентифіковані невідповідності в кадастрових даних та факти відсутності зміни культур. Ведеться моніторинг великого масиву полів, на яких кілька років поспіль вирощується одна і та сама культура. Так, найбільша площа посіву однакових культур по Київській області у кукурудзи, а для Миколаївської області такою культурою є соняшник.

Для роботи над проектом були залучені співробітники Інституту космічних досліджень НАН та ДКА України, визнані експерти в галузі використання систем космічного спостереження. За їх оцінкою, точність карт класифікації становить понад 90%, що вважають високим показником, особливо з огляду на наявність великої кількості малих полів.

«Якщо говорити про переваги моніторингу сільськогосподарських земель з космосу, то у виграші будуть усі учасники агроринку: державний, фінансовий та інвестиційний сектор, агрохолдинги та фермерські господарства, страхові компанії, дистриб'ютори і трейдери», – стверджують фахівці компанії EOS. Застосування технологій космічного моніторингу дозволяє з високою точністю оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати урожай на ранніх стадіях, контролювати агрооперації та багато іншого.

Доступ до супутникових даних за попередні роки і аналіз величезних масивів інформації з використанням новітніх технологій дозволяє на основі різних показників здійснювати оцінку вартості землі. 

Для реалізації проекту компанія EOS використовувала власні розробки в галузі методів обробки великих обсягів даних із застосуванням алгоритмів машинного навчання, а також дані, отримані з космічних апаратів Sentinel, програми Європейського союзу Copernicus.

Раніше Mind писав, що Рада продовжила мораторій на продаж землі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло