SpaceX успішно запустила на орбіту Falcon 9 з 10-ма супутниками (ТРАНСЛЯЦІЯ)

SpaceX успішно запустила на орбіту Falcon 9 з 10-ма супутниками (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Протягом 2018 року компанія здійснила 21 запуск ракет

SpaceX успішно запустила на орбіту Falcon 9 з 10-ма супутниками (ТРАНСЛЯЦІЯ)
@SpaceX

Американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX успішно здійснила перший запуск ракети в 2019 році. Ракета-носій Falcon 9 стартувала зкосмодрому на базі Ванденберг (Каліфорнія).

Ракета має вивести на орбіту 10 комунікаційних супутників Iridium NEXT, що забезпечують передачу даних для мобільних пристроїв і голосовий зв'язок. Це остання партія в рамках підписаного контакту на запуск 75 супутників. Пряма трансляція запуску ведеться на каналі SpaceX в YouTube.

Приблизно через 7 хвилин після запуску перший ступінь Falcon 9 благополучно приземлився на плавучу платформу в Тихому океані. Зазначається, що цей перший ступінь Falcon 9 вже використовувався при запуску у вересні 2018 року.

О 17:41 сталося планове відключення двигунів другого ступеня, другий ступінь разом із супутником увійшли в фазу пасивного польоту. Приблизно через 40 хвилин двигуни другого ступеня перезапускатимуть і супутник доставлять на заплановану орбіту, інформує SpaceX у Twitter.

Загалом за весь 2018 рік SpaceX успішно виконала 21 запуск, встановивши новий рекорд.

Як пише itc.ua, наступний запуск Falcon 9, запланований на лютий, привертає ще більше уваги: це буде запуск Falcon 9 з демонстраційною місією Demonstration Mission 1 (DM-1), в рамках якої корабель Crew Dragon здійснить свій перший безпілотний політ до МКС.

В разі успішного запуску вже в червні 2019 року SpaceX почне використовувати Crew Dragon для доставки екіпажів на Міжнародну космічну станцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті