В Україні супутники тепер будуть моніторити стан сільськогосподарських земель

В Україні супутники тепер будуть моніторити стан сільськогосподарських земель

Мета проекту - підвищити прозорість та ефективність управління земельними активами

В Україні супутники тепер будуть моніторити стан сільськогосподарських земель
eos.com/agriculture

Світовий банк за фінансової підтримки ЄС запустив пілотний проект супутникового моніторингу використання сільськогосподарських земель. Ця ініціатива втілюється в рамках глобальної 5-річної програми з підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами «Land Transparency», пише Агроперспектива.

Проект реалізується в Львівській, Київській та Миколаївській областях з використанням космічних технологій американської компанії EOS.

EOS на основі даних космічного моніторингу провела аналіз рослинного покриву земної поверхні, що дозволило визначити точні межі полів і створити карту посівів с/г культур трьох областей за період з 2016 до 2018 року.

Наприклад, було виявлено невідповідності в кадастрових даних та факти відсутності сівозміни. На багатьох полях протягом кількох років вирощується одна і та ж культура, що є неприпустимим. В Київській області це кукурудза, в Миколаївський – соняшник.

Для роботи над проектом були залучені співробітники Інституту космічних досліджень НАН України. За їх оцінкою, точність карт класифікації становить понад 90%.

«Якщо говорити про переваги моніторингу сільськогосподарських земель з космосу, то виграють усі учасники агроринку: державний, фінансовий і інвестиційний сектори, агрохолдинги та фермерські господарства, страхові компанії, дистриб'ютори і трейдери», – стверджують фахівці компанії EOS.

Використання технологій космічного моніторингу дозволяє з високою точністю оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати урожай на ранніх стадіях, контролювати полив та інше.

«Ми можемо надати інформацію про те, які культури вирощувалися на конкретному полі в попередні роки і визначити сівозміну, виділити проблемні зоні та деградаційні процеси, оцінити врожайність», – прокоментував технічний директор EOS Володимир Васильєв.

Супутниковий моніторинг має сприяти розвитку ринку агрострахування, потенціал якого в Україні оцінюється в $50 млн.

У Євросоюзі технологія космічного моніторингу замінила роботу контролерів полів; саме за цими даними приймаються рішення про надання субсидій. У США за допомогою супутникових даних прогнозують урожай і аналіз ціноутворення у всьому світі.

EOS (Earth Observation System) – приватна високотехнологічна компанія зі штатом близько 200 співробітників, яка розробляє рішення використання аналізу даних супутникового моніторингу Землі для вирішення широкого кола бізнес завдань. Центральний офіс компанії знаходиться в м Менло Парк, Каліфорнія, а R&D центри розміщуються в українських містах – Києві, Дніпрі, Харкові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті