Терористи «Ісламської держави» захопили місто в Нігерії

Терористи «Ісламської держави» захопили місто в Нігерії

Урядовим військам не вистачає зброї, спорядження та «бойового духу» зупинити терористів

Терористи «Ісламської держави» захопили місто в Нігерії
фото Vanguard News Nigeria

Бойовики терористичного угрупування «Ісламська держава» захопили місто Ранн у північно-східній Нігерії, вибивши звідти урядові війська, передає Reuters.

Незважаючи на втрату більшості своїх позицій на Близькому Сході, ІДІЛ вдалося закріпитися в Африці. Тут угрупування має назву ISWA – «Ісламська держава Західної Африки».

«Терористи вторглися в Ранн і захопили його, наші хлопці відступають», – повідомили Reuters джерела в армії.

За їх свідченням, нігерійські урядові сили втекли під час нападу ISWA разом з 30 000 жителями міста, додавши, що бойовики підпалювали будівлі, частину з них зруйновано.

Джерела в службі безпеки кажуть, що армія втратила ініціативу через загибель сотень солдатів, низький моральний дух і нестачу спорядження.

Напад ISWA суттєво підриває позиції чинного президента Бухарі за кілька тижнів до президентських виборів 16 лютого.

Бухарі прийшов до влади в 2015 році завдяки обіцянкам перемогти терористичне ісламістське угрупування «Боко Харам», від якого ISWA відкололася у 2016 році і відтоді стала домінуючою групою на північному сході Нігерії.

Це не перша перемога ISWA в Нігерії за останні місяці. На початку вересня під час нападу бойовиків на військову базу загинули 30 військовослужбовців. Вибити бойовиків з бази вдалося лише після прибуття підкріплень армії та нанесення авіаударів.

Нагадаємо: президент США Дональд Трамп заявив, що єдиною метою перебування американських військ у Сирії була боротьба з ІДІЛ, і тепер, за його словами, терористів повністю ліквідовано, тому США виводять свої війська з країни.

Також він запитав у президента Туреччини Ердогана, чи турецькі війська «добʼють ІДІЛ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті