США готують санкції проти компаній, задіяних у будівництві «Північного потоку – 2» – DW
Законодавча база для введення санкцій у США вже готова,залишилося домовитися з європейськими партнерами

Посол США в Німеччині Річард Гренелл заявив,що тиск у Вашингтоні з метою вжиття заходів проти «Північного потоку – 2» зростає. Про це він написав в листі німецьким компаніям-підрядникам, які беруть участь у будівництві газопроводу, пише Deutsche Welle.
В будівництві трубопроводу беруть участь 5 компаній: дві німецькі – Uniper, Wintershall (дочка BASF), австрійська OMV, нідерландська Shell і французька Engie. Загалом же в «Північному потоці – 2» беруть участь 627 фірм-підрядників з усього світу.
Для прийняття санкцій проти цих компаній в США вже створена законодавча база: закон, відомий під абревіатурою CAATSA («Про протидію противникам США за допомогою санкцій»), був прийнятий в 2017 році і дозволяє Вашингтону накладати фінансові санкції на осіб, що інвестують кошти в будівництво російських експортних трубопроводів. Обмеження, згідно CAATSA, – не більше $5 млн за рік або $1 млн за 1 раз.
Санкції в рамках CAATSA означатимуть втрату фінансової підтримки для проекту: кожна компанія, згідно з договором, вносить в проект по 950 млн євро.
Обидві провідні партії США – республіканці і демократи – в грудні 2018 року прийняли спільну резолюцію, яка підтримує санкції проти проекту в рамках закону CAATSA.
Крім цього, в Конгресі перебуває на розгляді ще один законопроект, який також передбачає санкції щодо «Північного потоку – 2», йдеться в листі Гренелла. Законопроект буде розглянуто навесні цього року.
Однак є причина, чому США досі не ввели санкції, хоча мають для цього всі інструменти.
Справа в тому, що прийняття санкцій повинно бути погоджено з європейськими партнерами, йдеться в тексті документа. Але головний європейський партнер цього проекту, Німеччина, – проти. Берлін різко негативно відреагував на лист-погрозу німецьким компаніям.
«Деякі члени адміністрації [Трампа] – проти введення санкцій, тому що впевнені, що це викличе зростання напруги в трансатлантичних відносинах», – сказав Майкл Карпентер, керівник аналітичного центру Пенна-Байдена.
Хоча сам Трамп, на думку Карпентера, «цілком готовий до появи тріщин» у відносинах з європейськими союзниками.
«Якщо ніякі інші кроки, щоб зупинити будівництво «Північного потоку – 2», не спрацюють, то будуть введені санкції – як крайній захід», – упевнений Карпентер.
асу, щоб зупинити будівництво, у Вашингтона залишилося мало: вже прокладено понад 370 з 1200 запланованих кілометрів труби по дну Балтійського моря. Перший газ по трубі може піти вже до кінця року, зазначає видання.
Нагадаємо, Румунія має намір змінити законодавство ЄС таким чином, щоб не дати Росії реалізувати «Північний потік – 2». Країну вже підтримали 13 країн Євросоюзу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].