Пропозицію Румунії щодо ускладнення будівництва «Північного потоку – 2» підтримало 13 країн ЄС

Пропозицію Румунії щодо ускладнення будівництва «Північного потоку – 2» підтримало 13 країн ЄС

Румунія має намір змінити законодавство ЄС таким чином, щоб не дати Росії реалізувати цей проект

Пропозицію Румунії щодо ускладнення будівництва «Північного потоку – 2» підтримало 13 країн ЄС
фото Shutterstock

Пропозицію Румунії у справі зміни законодавства, яка ускладнить створення російсько-німецького газопроводу «Північного потоку – 2», підтримало 13 країн Європейського союзу. Про це повідомляє «Польське радіо».

Зазначається, що цю тему днями обговорювали експерти 28 країн блоку в Брюсселі.

Досі такі дії блокували дві країни, що попередньо очолювали Раду Європейського союзу – Австрія та Болгарія. Румунія, яка 1 січня почала своє шестимісячне головування в Раді ЄС, вирішила пришвидшити роботу в цьому напрямку.

У румунській пропозиції йдеться  про необхідність врегулювати справу щодо нових газопроводів, що з’єднують країни Європейського союзу з іншими державами. Всі газові маршрути, також імпортні та їх морські частини на території ЄС, мають підлягати суворим євросоюзним правилам. Крім того, в найновішому документі записано: якщо країна – учасниця ЄС хоче укласти контракт з країною, що не належить до ЄС, спочатку свою згоду на це повинна висловити Європейська комісія.

Брюссель перевірятиме, чи трубопровід відповідає законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок та чи це не позначиться негативно на безпеці постачання або конкуренції.

Нагадаємо: днями вкотре проти будівництва «Північного потоку – 2» виступили США. Зокрема, посол США в Німеччині Річард Гренелл направив німецьким компаніям листи, в яких натякає про можливі санкції за підтримку «Північного потоку – 2».

Як повідомлялось, раніше німецька влада виступила проти того, щоб США вводили санкції стосовно компаній, пов’язаних із будівництвом «Північного потоку – 2».

Раніше міністр економіки ФРН Петер Альтмаєр заявив, що попри загострення конфлікту між Україною та РФ він не хоче відмовлятися від будівництва суперечливого газопроводу «Північний потік – 2».

Більше про те, як змінилось ставлення Заходу до «Північного потоку – 2», читайте тут.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло