Захворіло у світі
5,559,130
Померло у світі
348,610
Вилікувалось у світі
2,277,087
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Реальна вартість активів банку «Прото-франко» менша за балансову майже в 25 разів – ФГВФО

Реальна вартість активів банку «Прото-франко» менша за балансову майже в 25 разів – ФГВФО

Недостатність майна банку склала більш, ніж півмільярда грн

Реальна вартість активів банку 	«Прото-франко» менша за балансову майже в 25 разів – ФГВФО
Фото: УНІАН

Реальна (оціночна) вартість активів банку «Прото-франко» менша за балансову майже в 25 разів. Про це стало відомо в процесі ліквідації, повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Так, недостатність майна банку склала більш, ніж півмільярда грн.

Згідно з повідомленням, це було викликано внаслідок протиправних дій колишніх власників банку, які одночасно були його керівниками. Виведення активів відбувалось за допомогою «схемних» кредитних операцій з рядом пов’язаних компаній з численними ознаками фіктивності. Зокрема, власники використовували й свої фірми.

«На сьогодні Фонд з власних коштів здійснив необхідні виплати гарантованого відшкодування, що склало – 433,65 млн грн. При цьому, загальна сума акцептованих вимог кредиторів складає 644,39 млн грн», – йдеться в повідомленні.

ФГВФО наголошує, що внаслідок цього перспектива задоволення вимог всіх кредиторів банку – Фонду (в межах виплачених гарантованих сум), вкладників, чиї вклади перевищували 200 000 грн, та юридичних осіб є вкрай сумнівною.

Не зважаючи на численні відкриті кримінальні провадження та наявність обвинувачувальних вироків в справах щодо пов’язаних осіб, повернути виведені кошти допоки не вдалось.

«Однак, для кредиторів банку шанс отримати кошти все-таки існує. Так, рішенням Приморського районного суд м. Одеси від 24.03.2017 р. у справі № 522/18781/15 було стягнуто заподіяну шкоду з винних осіб. Однак, рішення не було виконано, оскільки, зокрема, один з головних фігурантів справи, власник істотної участі банку, голова наглядової ради – Школенко М.Г. на даний час перебуває в розшуку за статтею привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК)», – йдеться в повідомленні.

В той же час, один з відповідачів наразі намагається оскаржити законне та обґрунтоване рішення та уникнути відповідальності за заподіяну шкоду. Відтак, судом апеляційної інстанції буде вирішено, чи мають відповідати за виведення коштів вкладників та інших кредиторів банку винні особи. Розгляд справи Апеляційним судом Одеської області призначено на 12.02.2019 року.

Нагадаймо, ФГВФО подовжив строк ліквідації банку «Порто-Франко» на один рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті