Німеччина прийняла програму відмови від вугілля до кінця 2038 року
Дотації з федерального бюджету мають допомогти німецьким регіонам повністю відмовитись від використання кам’яного вугілля

Комісія уряду ФРН з питань вуглевидобутку прийняла рішення про виділення 40 млрд євро федеральним землям, які прагнуть відмовитися від використання вугілля як джерела електроенергії. Дані регіони повинні будуть протягом 20 років щорічно отримувати субсидії в розмірі 1,3 млрд євро. Про це повідомляє DW.
Додаткові 700 млн євро будуть переведені з Берліна до бюджетів федеральних земель протягом наступних 20 років. Остаточно відмовитися від використання кам'яного вугілля в Німеччині планують до кінця 2038 року.
Епоха видобутку кам'яного вугілля почався в Німеччині понад 900 років тому. У ХІХ столітті вугілля і сталь Рурської області забезпечили промислову і військову міць Німецької імперії. Після Другої світової війни видобування вугілля сприяло швидкому відродженню західної частини країни.
У 2017 році з усіх видів палива, що використовувались для виробництва електроенергії в ФРН, більше 40% припадало на вугілля. Це основна причина, з якої в Німеччині останнім часом збільшився обсяг викидів в атмосферу парникових газів.
Зазначається, що остання шахта для видобутку кам'яного вугілля на території Німеччини закрилася в Рурському басейні в грудні 2018 року. Однак це не означає, що одночасно в ФРН припинилося використання кам'яного вугілля в якості джерела енергії. Німеччина імпортує вугілля з інших країн, зокрема з Росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].