Німеччина прийняла програму відмови від вугілля до кінця 2038 року

Німеччина прийняла програму відмови від вугілля до кінця 2038 року

Дотації з федерального бюджету мають допомогти німецьким регіонам повністю відмовитись від використання кам’яного вугілля

Німеччина прийняла програму відмови від вугілля до кінця 2038 року
фото pixabay.com

Комісія уряду ФРН з питань вуглевидобутку прийняла рішення про виділення 40 млрд євро федеральним землям, які прагнуть відмовитися від використання вугілля як джерела електроенергії. Дані регіони повинні будуть протягом 20 років щорічно отримувати субсидії в розмірі 1,3 млрд євро. Про це повідомляє DW.

Додаткові 700 млн євро будуть переведені з Берліна до бюджетів федеральних земель протягом наступних 20 років. Остаточно відмовитися від використання кам'яного вугілля в Німеччині планують до кінця 2038 року.

Епоха видобутку кам'яного вугілля почався в Німеччині понад 900 років тому. У ХІХ столітті вугілля і сталь Рурської області забезпечили промислову і військову міць Німецької імперії. Після Другої світової війни видобування вугілля сприяло швидкому відродженню західної частини країни.

У 2017 році з усіх видів палива, що використовувались для виробництва електроенергії в ФРН, більше 40% припадало на вугілля. Це основна причина, з якої в Німеччині останнім часом збільшився обсяг викидів в атмосферу парникових газів.

Зазначається, що остання шахта для видобутку кам'яного вугілля на території Німеччини закрилася в Рурському басейні в грудні 2018 року. Однак це не означає, що одночасно в ФРН припинилося використання кам'яного вугілля в якості джерела енергії. Німеччина імпортує вугілля з інших країн, зокрема з Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті