Захворіло у світі
1,203,923 особи
Померло у світі
64,795 осіб
Вилікувалось у світі
247,273 особи
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Більшість країн єврозони припинили випускати банкноти в 500 євро

Більшість країн єврозони припинили випускати банкноти в 500 євро

Лише Німеччина та Австрія із цим зволікають

Більшість країн єврозони припинили випускати банкноти в 500 євро
фото pixabay.com

Центральні банки 17 з 19 країн Єврозони починаючи з неділі, 27 січня, припиняють випускати банкноти номіналом у 500 євро. Про це повідомляє DW із посиланням на заяву ЄЦБ.

Зазначається, що відповідне рішення було ухвалено ще у 2016 році. Утім, у двох країнах зволікають із цим рішенням – центробанки Німеччини та Австрії планують зробити «плавний перехід» та припинити випуск купюр цього номіналу через кілька місяців.

Попри те що банкноти припинять друкувати, вони залишаться в обігу на території Єврозони.

«Вони можуть бути використані для розрахунку та заощадження, і вони будуть завжди зберігати свою цінність», – зазначила прес-секретарка ЄЦБ Єва Тейлор.

Наразі на купюри номіналом 500 євро припадає лише 2,3% усіх банкнот в європейській валюті, які перебувають у обігу.

ЄЦБ вирішив припинити впуск банкнот номіналом в 500 євро через занепокоєння, що вони можуть «сприяти незаконній діяльності». Було виявлено, що купюри саме такого високого номіналу найчастіше використовуються в операціях, пов'язаних з відмиванням грошей, ухиленням від сплати податків та фінансуванням тероризму.

Банкноти в 500 євро іноді називають «Бен Ладеном», оскільки їх можна легко та непомітно перевозити. Наприклад, мільйон євро в таких купюрах важить лише 2,2 кг та легко вміщається в сумку від ноутбука. Тим часом така ж сума в купюрах по $100, які є найвищим номіналом американської валюти, важить вшестеро більше.

У ФРН до цього рішення поставились критично. Зокрема, керівник Бундесбанку Єнс Вайдеманн зазначив, що це рішення мало вплине на боротьбу зі злочинністю, але замість цього може «завдати шкоди довірі» європейській валюті

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію