ФГВФО не зміг продати активи Дельта Банку з 80% дисконтом на «голландських» аукціонах

ФГВФО не зміг продати активи Дельта Банку з 80% дисконтом на «голландських» аукціонах

На зазначені активи не знайшлося покупців

ФГВФО не зміг продати активи Дельта Банку з 80% дисконтом на «голландських» аукціонах
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) 29 січня 2019 року провів «голландський» аукціон з продажу прав вимоги Дельта Банку (у т.ч. за низкою кредитних договорів) на 8,66 млрд грн, передає FinBalance.

«Попри те, що в ході торгів вартість лоту знижувалася до 1,73 млрд грн (20% від стартової ціни, яка відповідає номінальній сумі боргу), покупців не знайшлося», – наголошує видання.

Перелік лотів, продаж за якими не відбувся 29 січня наведено на сайті фінустанови.

Як зазначає видання, із судових матеріалів випливає, що боржниками за відповідними кредитами є в т.ч. ТОВ «Ріал Істейт Компані», ТОВ «ТІ ЕЛ СІ Сістемс», ТОВ «Український Бізнес-Франчайзинг», ТОВ «Мерчант Хауз», які фігурували в матеріалах кримінального провадження Генпрокуратури щодо можливого виведення «Дельта Банком» за кордон 4,1 млрд грн рефінансування НБУ в 2014 році через пов`язані між собою українські компанії, окремі службові особи яких водночас були співробітниками Дельта Банку (власник фінустанови Микола Лагун публічно відкидав можливість таких зловживань). 

За даними ФГВФО, обсяг зобов'язань Дельта Банку за кредитами рефінансування на початок 2019 року становить 7,6 млрд грн.

«У Фонді гарантування за останні кілька років ми бачили всі можливі схеми. Але на першому місці, серед майже сотні фінустанов, які були в управлінні Фонду, ще, мабуть, довго залишатиметься Дельта банк. Те, як цинічно його менеджмент використав своїх клієнтів, увійде в історію», – написала заступниця директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут у своєму Facebook із посиланням на власне інтерв'ю для радіо «Голос столиці».

У Фонді гарантування за останні кілька років ми бачили всі можливі схеми. Але на першому місці, серед майже сотні...

Опубликовано Svetlana Rekrut Вторник, 29 января 2019 г.

Як вона зазначила, деякі схеми у фінустанові були застосовані вперше в Україні, деякі повторюються у всіх банках, що ліквідуються. «Схема «золотий принтер», «альпійська схема» або схема «чорний список», від якої постраждало 63 тисячі клієнтів», – наголосила вона.

Раніше блогер Сергій Лямець у колонці для Української правди пояснив суть схеми «золотий принтер», коли кошти виводились через фінансову систему SWIFT, начебто на коррахунок у європейському банку. Всі звіти для Нацбанку про рух коштів на цьому рахунку друкувались на звичайному принтері, який після розкриття схеми отримав назву «золотий принтер». Так, за даними видання обороти коррахунку всього за пару років склали майже $900 млн, з яких $600 млн -«пішли з України назавжди».

За оцінками Фонду, орієнтовна сума втрат кредиторів внаслідок доведення до банкрутства Дельта Банку за попередніми оцінками складе щонайменше 24,5 млрд грн. ФГВФО уточнював, що його незадоволені вимоги як кредитора третьої черги сягають 14,9 млрд грн.

Нагадаємо: днями Фонду вдалося продати портфель кредитів балансовою вартістю майже $300 млн доларів одному покупцеві – створеній місяць назад «дочці» чеської компанії. Йдеться про пул активів 21 банку номінальним обсягом $294 млн із забезпеченням в $367 млн. З них 66% забезпечення знаходиться в Києві і Київській області. Найбільше забезпечення припадає на Дельта Банк, Банк Михайлівський, ВіЕйБі Банк і Платинум Банк.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло