Більше половини середніх і невеликих банків не пройшли перевірку НБУ

Більше половини середніх і невеликих банків не пройшли перевірку НБУ

Із 40 середніх і невеликих банків більше 20-ти отримали незадовільні оцінки

Більше половини середніх і невеликих банків не пройшли перевірку НБУ
Фото: Pixybay

Національний банк України майже завершив оцінку банків за новою системою нагляду SREP (Supervisory Review and Evaluation Process). За результами перевірки, більше половини середніх і невеликих банків отримали незадовільні оцінки. Про це пише Інтерфакс-Україна із посиланням на заяву першого заступника глави НБУ Катерини Рожкової під час робочої зустрічі Клубу невеликих банків Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

«На жаль, серед 40 середніх і невеликих банків – більш ніж у 20 фінустанов оцінки виявилися незадовільними. Наразі основною проблемою для невеликих банків залишається відсутність стратегії розвитку і як результат – нежиттєздатність бізнес-моделі», – цитує її слова прес-служба НБУ.

Ще одне важливе питання – джерело коштів для підтримки капіталу банку. За словами Рожкової, по завершенню оцінки регулятор з кожним банком окремо обговорить стратегію і бачення подальшої роботи у фінансовому секторі.

Перший заступник голови НБУ зазначила, що сьогодні фінансовий сектор стає все більш технологічним, і деякі небанківські установи завдяки впровадженню новітніх технологічних рішень пропонують клієнтам доступні сервіси.

«Для тих невеликих банків, які не мають стратегії і бачення подальшого розвитку, є три основні шляхи: робота з підвищення ефективності бізнес-моделі, консолідація та злиття з іншими банками або добровільна відмова від банківської ліцензії», – зазначила Рожкова.

Вона нагадала, що оцінка банків в межах SREP була здійснена торік за новою методологією, яку в майбутньому будуть вдосконалювати, наближаючись до європейських стандартів. Сьогодні ця оцінка включає аналіз чотирьох основних компонентів: життєздатності і стійкості бізнес-моделі, якості корпоративного управління, ризиків капіталу і ризиків ліквідності.

Нагадаємо, за 2018 рік кількість діючих банків в Україні скоротилася з 82 до 77, тоді як на початок 2017 року їх було 96, а на початок 2016 року – 117.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті