Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Капітан «Норда» розповів, як пробрався в Крим

Капітан «Норда» розповів, як пробрався в Крим

Він перетнув кордон України, маючи російський паспорт

Капітан «Норда» розповів, як пробрався в Крим
фото Google Maps

Володимир Горбенко, капітан російського судна «Норд», затриманого в Азовському морі в березні 2018 року, розповів, яким чином йому вдалося повернутися в Крим, пише Коммерсант.

Покинути територію України за допомогою російського паспорта Горбенко зміг завдяки тому, що з нього було знято обмеження щодо заборони виїзду в Крим, а також був відсутній офіційний контроль пересувань по країні, каже він.

За словами Горбенка, він вирішив податися до Криму з Мелітополя, «нікого не оповіщаючи», і з «пересадками потихеньку» дістався до пропускного прикордонного пропуску «Чаплинка». «Прийшов туди, пред'явив свій російський паспорт. По факту вийшло вдало», – розповів Горбенко.

Між тим прес-секретар прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що капітан не перетинав українсько-російський кордон.

«На даний момент можу стверджувати, що офіційно ні кордон України, ні адміністративну межу з тимчасово окупованим Кримом Володимир Горбенко не перетинав», – сказав він.

Крім того, капітан «Норда» зазначив, що українська сторона пропонувала йому визнати провину, отримати український паспорт замість російського і виїхати додому з умовним терміном.

Він зазначив, що готовий брати участь в засіданнях українського суду по відеозв'язку. Він також сказав, що не відчував упередженого ставлення чи тиску, з ним спілкувалися шанобливо і російською мовою.

Як відомо, українські прикордонники затримали «Норд» в Азовському морі в березні 2018 року. Володимир Горбенко перебував під арештом, 10 квітня його відпустили під заставу.

26 січня 2019 року росіянин зник. Спочатку українська поліція відкрила справу за статтею про умисне вбивство, пізніше чоловіка оголосили зниклим безвісти. Раніше цього дня стало відомо, що Горбенко, який не виходив на зв'язок з адвокатами з кінця січня 2019 року, знайшовся. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті