Конгресмени США на шляху до примирення: «шатдаун» можна буде відвернути

Конгресмени США на шляху до примирення: «шатдаун» можна буде відвернути

До кінця цього тижня конгресмени мають знайти компроміс щодо фінансування «стіни» з Мексикою, або знову настане «шатдаун»

Конгресмени США на шляху до примирення: «шатдаун» можна буде відвернути
фото pixabay.com

Демократи і республіканці в конгресі Сполучених Штатів досягли попередніх домовленостей стосовно того, як охороняти кордон США з Мексикою. Ця угода може допомогти уникнути чергового «шатдауна» 15 лютого, коли закінчиться відпущений на переговори термін, передає Голос Америки.

Проект угоди передбачає виділення $1,375 млрд на будівництво 88,5 км огороджень на американо-мексиканському кордоні.

При цьому зазначається, що виділення тієї суми коштів на будівництво стіни, на якій наполягає президент Дональд Трамп, не заплановано. Як відомо, Трамп хотів не менше 5,7 млрд на будівництво стіни, але демократи порахували це надто великою розтратою бюджету, тому проект бюджету так і не затвердили – що, власне, і призвело до закриття більшої частини державних установ, т.зв. «шатдауна».

Після тривалої кризи конгресмени США проголосували за рішення тимчасово припинити «шатдаун» до 15 лютого і за цей час спробувати знайти компроміс для спірного питання.

Сенатор-республіканець Річард Шелбі заявив, що групі, яка займається переговорами про фінансування стіни на кордоні, вдалося досягти «принципової угоди». Деталі ще допрацьовуються, сказав він.

Сенатор також висловив надію, що Білий дім підтримає угоду.

Учасники переговорів працювали до пізньої ночі в надії укласти угоду про фінансування безпеки на кордоні і запобігти черговому шатдауну. Про це заявив сенатор-демократ Патрік Ліхі.

«Сенатор Шелбі і я, ми обидва згодні з тим, що ми могли б завершити це сьогодні ввечері, а не переносити на завтра».

Якщо сторонам не вдасться досягти угоди до кінця цього тижня, то уряд США може знову частково призупинити свою роботу.

Раніше стало відомо, що Білий дім готує проект декларації для Трампа про оголошення надзвичайного стану уздовж південного кордону та виділення $7 млрд для зведення стіни з Мексикою.

«Шатдаун» торкнувся понад 800 тисяч федеральних службовців, які були відправлені в неоплачувану відпустку або змушені працювати, не отримуючи зарплати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті