Держгеонадра продала спецдозвіл на вивчення нікелевих руд на Житомирщині за 10,5 млн грн

Держгеонадра продала спецдозвіл на вивчення нікелевих руд на Житомирщині за 10,5 млн грн

Компанією-переможцем стала ТОВ «Кольормет України»

Держгеонадра продала  спецдозвіл на вивчення нікелевих руд на Житомирщині за 10,5 млн грн
Фото: pixabay.com

Державна служба геології та надр (Держгеонадра) продала ТОВ «Кольормет України» спеціальний дозвіл на геологічне вивчення та дослідну експлуатацію Прутівського рудопрояву (Житомирська область) з вмістом сульфідноміднонікелевих руд за 10,537 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Держгеонадр.

Спецдозвіл був проданий на останньому голосовому аукціоні. За спецдозвіл змагалося дві компанії – «Кольормет України» та ТОВ «Руд Інвестіум».

Початкова вартість спецдозволу становила 9,737 млн грн. Його вартість виросла на 8,2%, або на 0,8 млн грн. 

В коментарі компанія переможець «Кольормет України» відмітила інтерес до видобутку нікелю для забезпечення авіабудування та виробництва акумуляторів електрокарів.

Прутівський рудопрояв розташований на території Романівського, Пулинського та Баранівського районів Житомирської області. Площа 15 кв. км.

«Кольормет України», згідно реєстру, зареєстрована в Києві, а її кінцевим бенефіціарним власником та керівником є Марина Гарбуз.

На даний момент, на світовому ринку спостерігається високий попит на нікель у зв’язку з ростом його використання для виготовлення акумуляторів електрокарів. Провідними країнами, які видобувають нікелеві руди є Австралія, Філліпіни, Росія та ін.

Як повідомив голова українського представництва видобувної компанії Avellana Gold Андрій Смолін в коментарі для Mind, Прутівський рудопрояв – один з найбільш цікавих об'єктів, у якого є один суттєвий недолік – глибина залягання. 

За словами експерта, геологічне вивчення даного об'єкту буде коштувати на 30-50% дорожче.

«Так зміст нікелю, драгметалів і міді дуже цікаві, позитивним моментом є і те, що об'єкт можо віднести до категорії стандартних. Але витратити $2-5 млн для перевірки гіпотези про наявність об'єкта як такого – задоволення дороге...Залучити грошей в Україні на розвідку такого об'єкта завдання фактично нереальне, але якщо власник готовий 2-3 роки агресивно інвестувати в розвідку, то це викликає повагу», – повідомив він.

Раніше повідомлялось, що Держгеонадра наприкінці 2018 року видала 6 дозволів на видобуток газу без проведення аукціонів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті