Росія і Казахстан постачатимуть в Іран пшеницю, а той вироблятиме борошно на експорт
Три країни зробили черговий крок в бік укладання угоди про зону вільної торгівлі

Росія, Казахстан і Іран підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в галузі торгівлі пшеницею, зробивши ще один крок до створення спільної зони вільної торгівлі. Про це передає Press-TV.
Документ було підписано у вівторок 12 лютого в Москві.
Відповідно до угоди, Іран буде імпортувати пшеницю для своїх приватних млинів, які будуть виробляти борошно на експорт, розповів її іранський колега Алі-Акбар Мехфард.
Іран, за його словами, має достатньо врожаю пшениці всередині країни, але в країні діє правило, згідно з яким приватні іранські млини не мають права віддавати на експорт те борошне, яке змелено із вітчизняної пшениці.
Зате країна зможе експортувати в інші країни борошно, змелене з російського і казахського зерна, пояснив замміністра.
Обсяги поставок поки що не встановлено. За словами Мехфарда, це питання має вирішувати приватний сектор. Також у меморандумі не зазначена валюта для цих операцій, але країни можуть використовувати свої національні гроші.
Раніше іранський чиновник заявив, що країна веде переговори про імпорт близько 100 000 тонн російської пшениці на місяць, щоб збільшити експорт борошна в сусідній Ірак.
Також повідомлялося, що Іран веде активні переговори про створення зони вільної торгівлі з Євразійським союзом (ЄАЕС).
«Цей меморандум є невід'ємною частиною угоди про зону вільної торгівлі, укладеної між членами Євразійського економічного союзу та Іраном в минулому році», – сказала замміністра сільського господарства Казахстану Гульміра Ісаєва.
Проект угоди розрахований на чотири роки, протягом яких «ЄАЕС надасть Ірану тарифні пільги на 502 товарних коди».
Посол Ірану в Москві напередодні заявив, що очікує, що іранський парламент ратифікує угоду про вільну торгівлю з ЄАЕС «в найближчому майбутньому».
ЄАЕС був створений в 2015 році Росією, Казахстаном і Білоруссю, а потім до нього приєдналися Вірменія і Киргизстан. У 2016 році В'єтнам офіційно став першою нерегіональною країною, що приєдналася до блоку.
Нагадаємо, три країни ЄС створили компанію-посередника, яка дозволить торгувати з Іраном.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].