Американські сенатори розробили нові санкції проти Росії

Американські сенатори розробили нові санкції проти Росії

Новий пакет санкцій включає заходи проти банківського та енергетичного секторів, а також газових проектів за межами РФ

Американські сенатори розробили нові санкції проти Росії
фото pixabay.com

У Сенат США внесено законопроект, покликаний відреагувати на втручання Москви в американські вибори і агресію в Україні. Про це повідомляє DW.

Він передбачає санкції проти банківського і енергетичного секторів РФ, а також проти російського зовнішнього боргу. У числі іншого документ передбачає санкції проти російських банків, які підтримують зусилля, спрямовані на втручання в іноземні вибори. Штрафні заходи пропонується ввести проти російських проектів по зрідженому газу за межами РФ, російських кіберструктур, нового суверенного боргу, а також проти окремих осіб, підозрюваних у сприянню «незаконним і шкідливим діям, які здійснюються, від імені президента Росії Володимира Путіна.

Держдепартаменту США, у випадку якщо закон вступить в силу, буде доручено перевірити можливість надання РФ статусу держави – спонсора тероризму. У документі також міститься вимога до страхових фірмам надавати інформацію про бенефіціарів компаній, що купують дорогу нерухомість в Сполучених Штатах, доповіді про активи Володимира Путіна і вбивстві Бориса Нємцова.

Оновлену і доповнену версію законопроекту «Про захист американської безпеки від агресії Кремля» розробили демократи Бен Кардін, Боб Менендес, Джинн Шейхін і республіканці Ліндсі Грем і Корі Гарднер. Зазначається, що нинішній варіант законопроекту жорсткіший, ніж той, який сенатори безуспішно намагалися провести через Сенат в минулому році.

Щоб стати законом, цей законопроект повинен бути прийнятий обома палатами Конгресу і отримати схвалення президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо: днями стало відомо, що представники США і ЄС близькі до того, щоб узгодити санкції проти Росії у відповідь на силове захоплення українських моряків і кораблів у Керченській протоці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті