Країнами-лідерами з переказу коштів в Україну стали США та Ізраїль

Країнами-лідерами з переказу коштів в Україну стали США та Ізраїль

Обсяг грошових переказів всередині України виріс на чверть торік

Країнами-лідерами з переказу коштів в Україну стали США та Ізраїль
Фото: Pixybay

За 2018 рік через системи переказу коштів, створених як резидентами, так і нерезидентами, в Україну надійшо $2,3 млрд в еквіваленті – 28,28% від загальної суми переказів, за межі України торік перераховано $294 млн в еквіваленті – 3,61% від суми усіх переказів, в межах України здійснені перекази на 150,53 млрд грн або $5,5 млрд в еквіваленті – 68,11% від усіх переказів. Про це повідомляє НБУ.

Ці дані не включають інформацію про перекази, здійснені через банки, карткові платіжні системи та поштові відділення. 

Обсяг внутрішньодержавних переказів через системи переказу коштів за 2018 рік виріс на 24,3% порівняно з 2017 роком, коли було переказано 120,5 млрд грн або $4,4 млрд в еквіваленті. Переважний обсяг внутрішньодержавних переказів (92%) здійснюють системи, створені небанківськими установами.
 
Нацбанк зазначив, що найбільші обсяги транскордонних переказів здійснено з використанням систем переказу коштів – резидентів з США: 82% – в Україну та 98 % – з України.

Сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у вісім разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі.

У розрізі країн обсяг переказів, здійснених через системи переказу грошей, розподілився наступним чином: в Україну зі США – 17%, з Ізраїлю – 13%, з Росії – 9%, з Італії – 8%, з Польщі – 7%, з інших країн (221 країна) – 46%.

У той же час із України обсяг переказів розподілився так: до Росії – 36%, до Грузії – 10%, Китаю – 6%, Азербайджану – 6%, Узбекистану – 4%, до інших країн (192 країн) – 38%.

Раніше Mind писав, що НБУ прогнозує збільшення грошових переказів в Україну до $12,2 млрд в 2019 році.

Хочете навчитись інвестувати з розумом? Тоді Mind та KMBS запрошують вас на Investclub «Як змусити гроші працювати на вас», що відбудеться 21 лютого. Будемо говорити про персональні інвестиції. Квитки за посиланням

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті