Норвезька Scatec Solar в березні почне будувати сонячну електростанцію на Херсонщині

Норвезька Scatec Solar в березні почне будувати сонячну електростанцію на Херсонщині

Сьогодні на території Херсонщини уже розміщено 5 вітрових і 31 сонячна електростанція потужністю 294 МВт, в які інвестований 1 млрд грн

Норвезька Scatec Solar в березні почне будувати сонячну електростанцію на Херсонщині
Фото: Pixybay

«Атлас Кепітал Енерджі», яка належить норвезькій Scatec Solar, в березні почне будівництво сонячної електростанції в Голопристанському районі Херсонської області потужністю 50 Мвт. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва під час зустрічі з керівництвом «Атлас Кепітал Енерджі».

Сьогодні, за даними облдержадміністрації, на території Херсонщини розміщено 5 вітрових і 31 сонячна електростанція потужністю 294 МВт. Обсяг залучених вкладень в ці об'єкти – 1 млрд грн.

Нагадаємо, в січні Scatec Solar повідомила про намір вкласти в будівництво сонячної електростанції  потужністю 150 МВт в Миколаївській області 180 млн євро. У липні 2018 року компанія підписала угоду з Rengy Development (Київ) про спільне будівництво об'єкту в Миколаївській області потужністю 47 МВт за 52 млн євро.

Scatec Solar на початку 2019 року почала будівництво також СЕС «Кам'янка» в Черкаській області потужністю 30 МВт. Вартість проекту, завершення якого заплановане на четвертий квартал нинішнього року, – 35 млн євро.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) фінансує зазначені проекти – традиційно він виділяє 70% вартості проекту.

В оприлюдненому 25 січня звіті Scatec Solar за четвертий квартал 2018 року зазначено, що в стадії будівництва в Україні у компанії перебувають СЕС потужністю 77 МВт (з них 47 МВт – з Rengy, 30 МВт – «Кам'янка»), планується ще 174 МВт.

Таким чином, загальний портфель проектів Scatec Solar в Україні становить 251 МВт вартістю 193 млн євро, сказано в звіті. При цьому рівень прибутковості українських проектів, які вже реалізують – 65-70%, що вище середнього по компанії (58%).

Хочете навчитись інвестувати з розумом? Тоді Mind та KMBS запрошують вас на Investclub «Як змусити гроші працювати на вас», що відбудеться 21 лютого. Будемо говорити про персональні інвестиції. Квитки за посиланням.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті