Українці оформили на пільгових умовах майже 161 000 авто на єврономерах

Українці оформили на пільгових умовах майже 161 000 авто на єврономерах

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією сплатили за їх розмитнення загалом 10 млрд грн

Українці оформили на пільгових умовах майже 161 000 авто на єврономерах
Фото: Pixybay

Громадяни активно використовують можливість оформити за пільговою ставкою акцизного податку свій транспортний засіб, який ввезено на митну територію України. Про це пише Державна фіскальна служба (ДФС).

Так, з 25 листопада 2018 року по 13 лютого 2019 року (включно) українці провели митне оформлення майже 161 000 таких автівок. За них власники сплатили 10,1 млрд грн платежів.

Враховуючи спливаючий термін пільгового періоду використання ставки акцизу, кількість оформлених авто стрімко зросла з кінця січня 2019 року. Так, за інформацією ДФС, найбільшу кількість авто було оформлено 13 лютого – майже 8000. 

Із загальної кількості оформлених автомобілів 101 500 – це авто з іноземною реєстрацією, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. За їх оформлення сплачено понад 6,3 млрд грн.

Із цієї кількості майже 86 800 –  це ті автомобілі, які перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили 737,6 млн грн (8500 за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.

Нагадаємо: 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Після цього часу власники таких автівок сплачуватимуть акцизний податок за повною ставкою.

У той же час група народних депутатів запропонувала збільшити пільговий період розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією до 23 травня 2019 року.

Хочете навчитись інвестувати з розумом? Тоді Mind та KMBS запрошують вас на Investclub «Як змусити гроші працювати на вас», що відбудеться 21 лютого. Будемо говорити про персональні інвестиції. Квитки за посиланням

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті