США таємно впливають на дієздатність іранських ракет – NYT

США таємно впливають на дієздатність іранських ракет – NYT

Таємна програма розроблялася в адміністрації президента, стверджує видання

США таємно впливають на дієздатність іранських ракет – NYT
фото Arash Khamooshi для The New York Times

Адміністрація президента США Дональда Трампа, як повідомляється, відновила секретний план саботажу балістичних ракет Ірану з метою ослабити військову могутність ісламської республіки і завдати шкоди її економіці. Про це пише The New York Times.

Джерела видання в адміністрації стверджують, що таємна операція триває вже деякий час. За їх словами, саме ця програма Білого дому може бути причиною того, що в останні роки чимало запусків іранських ракет були невдалими.

Останні два збої в запуску ракет – 15 січня і ще одна спроба 5 лютого – стали звичним явищем за останні 11 років. За цей час 67% іранських орбітальних запусків зазнали невдачі, що на диво багато порівняно з середньою кількістю збоїв у світі – 5% при подібних космічних запусках.

Невдачі не зупинили Іран. На цьому тижні президент Хасан Рухані назвав головним пріоритетом  ракетний флот Тегерана, пообіцявши «продовжити наш шлях і розвивати нашу військову потужність».

Програма саботажу була створена при президенті Джорджу Бушу-молодшому, який прагнув зруйнувати аерокосмічну програму Ірану, додаючи дефектні деталі й матеріали в ланцюжки поставок.

Спроби саботажу велися і при Бараку Обамі, однак були згорнуті після того, як пост директора ЦРУ  у 2017 році зайняв Майк Помпео (теперішній держсекретар).

У 2016 році іранський генерал Аміран Гаджизаде звинуватив США в спробах завдати шкоди розробці балістичних ракет Тегераном.

«Вороги хочуть нейтралізувати нашу обороноздатність шляхом проникнення і саботажу», – сказав генерал.

За словами Гаджизаде, іранські спецслужби зафіксували зростання спроб саботажу ракетної програми країни після того, як Тегеран підписав ядерну угоду 2015 року (СВПД) з шістьма світовими державами – США, Великобританією, Францією, Китаєм, Росією і Німеччиною.

«Після СВПД основна частина розвідувальних служб, особливо американців, переключилася на розвиток ракетної програми», – сказав Гаджизаде.

Нагадаємо, США вийшли з іранської ядерної угоди в травні 2018 року, заявивши, що ця угода не заважає Ірані ні проводити ракетні випробування, ні нарощувати вплив у регіоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло