НКЦПФР: обсяги торгів цінними паперами протягом 2018 року склали 260,9 млрд грн

НКЦПФР: обсяги торгів цінними паперами протягом 2018 року склали 260,9 млрд грн

За цей період комісія зареєструвала випуски акцій і облігацій на понад 38 млрд грн

НКЦПФР: обсяги торгів цінними паперами протягом 2018 року склали 260,9 млрд грн
Фото: Shutterstock

Обсяги торгів цінними паперами на організованому ринку протягом 2018 року склали 260,9 млрд грн, з яких торги акціями склали 1 180 млн грн (0,45%), корпоративними облігаціями – 10 267 млн грн (4%),  ОВДП – 245 733 млн грн (94,1%), іншими цінними паперами – 3 685 млн грн (1,4%).

Відповідні загальні показники фондового ринку за 2018 рік оприлюднила Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на своєму сайті.

Крім того, за підсумками року обсяги зареєстрованих комісією випусків акцій склали 22,3 млрд грн. Кількість емітентів акцій – 93 компанії.

Обсяги зареєстрованих комісією випусків облігацій склали 15,5 млрд грн. Кількість емітентів облігацій – 110 компаній.

«Сьогодні ми можемо побачити справжнє обличчя українського фондового ринку. Без сміттєвих паперів та схематозу. Після десятиліть їхнього домінування на ринку інакше бути й не могло, що майже 95% операцій зараз – це угоди з державними цінними паперами», – зазначив Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Проте він зазначив, що український фондовий ринок ефективний тільки в питаннях власності – змін прав, перерозподілу долей. «Але аж ніяк не як джерело залучення грошей для розвитку бізнесу, як в розвинених країнах», – наголосив Хромаєв.

Як він пояснив, поширені раніше активи були далекі від своєї інвестиційної суті, вони слугували лише інструментами в сумнівних операціях. Схеми наносили прямі втрати бюджету, фінансовій системі, інвесторам, позбавляли ринок головного – довіри.

«Сьогодні ринок готовий для подальшого розвитку. Все, що для цього потрібно, – ухвалити давно внесені законопроекти (№2413а, №6303, №9035), які забезпечать ринку потрібну прозорість, захист та правила. Давно потрібні норми європейського фінансового права», – наголосив голова НКЦПФР.

Нагадаємо: НБУ прогнозує розміщення євробондів України протягом 3 років на $8 млрд, а також – зростання українського експорту, зниження імпорту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті