Банки наростили в 2018 році гривневі кредити населенню на 34% і бізнесу – на 8%
Банки мають намір у 2019 році повноцінно відновити корпоративне кредитування та розчистити баланси від непрацюючих кредитів

Національний банк України (НБУ) назвав ключові пріоритети банківської системи на 2019 рік – повноцінне відновлення корпоративного кредитування і подальше очищення балансів від непрацюючих кредитів. Про це сказано в Огляді банківського сектору, на який посилається НБУ.
Нацбанк також відзначив, що банки нарощують кредитування якісних позичальників. Так, наприкінці 2018 року банки продовжували активно кредитувати населення. За IV квартал чисті гривневі кредити фізичним особам у гривні зросли на 6,7%, а за весь минулий рік – на 34,1%. Найвищі темпи зростання зафіксовано у приватних банках – на 54,2% порівняно з роком раніше, в державних банках – на 49%.
Активний розвиток споживчого кредитування призвів до скорочення портфеля непрацюючих кредитів: за IV квартал їхня частка скоротилася до 52,8%. А за останні два роки їх частка у п’яти найбільших іноземних банках зменшилася майже втричі – до 13.9%. Утім, у банках з державним та російським капіталом прогресу зі зменшенням обсягу непрацюючих кредитів немає, а на них сукупно припадає 83% від загального обсягу.
Чисті гривневі кредити бізнесу зросли на 2% за останній квартал 2018 року та на 8,1% за рік. Найвищі темпи кредитування були зафіксовані у Приватбанку та приватних банках: 69,9% та 17,6% відповідно порівняно з роком раніше.
Ще відчутніше продовжують зростати гривневі кредити позичальникам, що не мали дефолтів: на 25,8% за 2018 рік. Якісні позичальники проявляють значну зацікавленість валютними кредитами. Хоча таке кредитування і є ризикованішим, обсяги портфеля валютних позик бізнесу зросли на 6% за квартал та на 2,6% у річному вимірі. Ключові позичальники у валюті – підприємства альтернативної енергетики, торгівлі та аграрні компанії-експортери.
Нацбанк прогнозує, що банки збережуть інтерес до роздрібного кредитування: воно зросте на понад 30% у 2019 році. Збільшення корпоративного портфеля може прискоритися: оскільки правління НБУ бачить потенціал для переходу до більш м’якої монетарної політики упродовж року, тож комерційні відсоткові ставки можуть знижуватися.
Раніше Mind писав, що українські банки отримали у 2018 році рекордний прибуток – майже 22 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].