В ООН хочуть обмежити гучність музики, яку люди слухають в навушниках
Понад мільярд людей на планеті ризикують втратити слух через надто гучну музику

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та Міжнародний союз електрозв'язку (МСЕ) напередодні Міжнародного дня охорони слуху, який відзначається 3 березня, опублікували рекомендації для виробників пристроїв, на яких люди слухають музику.
У рекомендаціях ВООЗ та МСЕ пропонується, щоб вбудована система для смартфонів і цифрових аудіоплеєрів визначала тривалість прослуховування аудізоапісей і рівень звуку, автоматично знижувала гучність, коли перевищений ліміт, а також дозволяла батькам контролювати гучність музики, яку слухають їх діти, повідомляє Центр новин ООН.
Майже половина жителів планети у віці від 12 до 35 років, а це близько 1,1 млрд чоловік, ризикують втратити слух. Причина – гучна музика, яку вони слухають в навушниках на своїх смартфонах і плеєрах, зазначається у доповіді.
«Уявіть, що ви їдете по шосе на машині без спідометра чи обмежень по швидкості. Ми пропонуємо, щоб смартфони тепер були забезпечені таким «спідометром», тобто вбудованою системою, яка буде визначати гучність звуку і повідомляти вам, якщо ви перевищили допустимі межі», – каже експерт ВООЗ Шеллі Чадха.
«Оскільки проблеми зі слухом в сучасної молоді досягають критичного рівня, ми не можемо допустити, щоб стільки молодих людей продовжували шкодити своєму слуху, просто слухаючи музику, – сказав глава ВООЗ доктор Тедрос. – Вони повинні розуміти, що, коли вони втратять слух, він вже не повернеться. І нові рекомендації ВООЗ-МСЕ допоможуть молодим людям насолоджуватися музикою без шкоди здоров'ю».
За даними ВООЗ, понад 5% жителів планети – 466 млн людей – страждають від серйозних проблем зі слухом. Більшість з них – дорослі, які проживають в країнах з середнім і низьким рівнем доходу. ВООЗ також повідомляє, що до 2050 року кожна десята людина буде страждати від проблем зі слухом.
Нагадаємо, Apple збирається випустити нові навушники в другій половині 2019 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].