США скоро можуть відпустити арештованого топ-менеджера Huawei – ЗМІ
Між Китаєм і США тривають переговори, і їх результат обіцяє бути успішним, вважають експерти

Китай і США зможуть наблизитися до вирішення торгових суперечок в найближчі кілька місяців, оскільки сторони досягли консенсусу з ключових питань. При цьому фінансовий директор Huawei Мен Ваньчжоу може бути звільнена вже в квітні, пише South China Morning Post з посиланням на високопосадовця Комуністичної партії КНР Се Маосуна.
При цьому він вважає, що відносини між Вашингтоном і Пекіном вже ніколи не будуть колишніми, навіть якщо вдасться досягти прийнятних для обох сторін домовленостей.
За його словами, «в березні повинна бути укладена угода, і Мен Ваньчжоу, ймовірно, буде випущена в квітні або травні».
Як відомо, фінансовий директор Huawei Мен Ваньчжоу, дочка засновника компанії Жень Чженфея, була заарештована в Канаді 1 грудня за запитом США. Причиною для затримання стало звинувачення в порушенні режиму американських санкцій.
Прокуратура США звинуватила Мен і Huawei в шахрайстві шляхом приховування платежів від продажу обладнання Ірану в порушень санкцій США. Засновник Huawei заявив в інтерв'ю CBS на цьому тижні, що арешт його доньки був «політично мотивований».
12 грудня Маньчжоу була звільнена під заставу в $7,5 млн, проте досі залишається на території Канади. Американська влада намагаються домогтися її екстрадиції в США.
За словами Се Маосуна, Мен опиниться на волі завдяки контрзаходам з боку Китаю. Зокрема, мова йде про затримання двох канадських громадян, обвинувачених у створенні загрози державній безпеці, з метою чинення тиску на Канаду.
У четвер і п’ятницю в США проходять переговори на найвищому рівні щодо американсько-китайських відносин. З американської сторони їх очолюють міністр фінансів Стівен Мнучін і торговий представник Роберт Лайтхайзер, з Китаю на переговори прибув віце-прем'єр Держради КНР Лю Хе.
На думку Се, сторони зможуть вирішити деякі зі своїх розбіжностей.
«США не відмовляться від усіх своїх мит, оскільки хочуть залишити простір для переговорів, – сказав він. – Ймовірно, буде ще один раунд переговорів, і до червня більша частина мит на китайські товари вартістю $250 млрд буде скасована».
Серед реформ, до яких США підштовхують Китай, – захист інтелектуальної власності, заборона примусової передачі технологій і відмова від промислових субсидій, які спотворюють ринок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].