Вибори у Молдові: жодна з партій не набрала більшості, можливі перевибори
Країна є парламентською республікою, тому реальна влада тут – у парламентської більшості, якої поки що немає

У Молдові в минулу неділю завершилися парламентські вибори, на даний момент пораховано 100% голосів. Барʼєр у 6% вдалося подолати чотирьом партіям, пише Голос Америки.
Відносну більшість (31,3% голосів) набрала проросійська Соціалістична партія президента Ігоря Додона.
Проєвропейський блок ACUM («Зараз»), очолюваний кандидатом в президенти на останніх виборах Майєю Санду і політиком Адріаном Нестасе посів друге місце з 26% голосів.
Демократична партія, яку очолює найбагатша людина в республіці Володимир Плахотнюк, заручилася підтримкою 24% голосів виборців.
І на останньому місці партія бізнесмена Ілана Шора, яка набрала 8,5%.
До цих виборів була прикута особлива увага, адже від їх результату буде багато в чому залежати подальший розвиток країни, в тому числі зовнішньополітична орієнтація.
Вибори вперше пройшли за змішаною системою, коли одна половина парламенту обирається за партійними списками, а інша – в одномандатних округах.
Соціалісти під лідерством Ігоря Додона виступають за зближення Молдови з Росією і Євразійським союзом. Демократи, навпаки, вважаються партією «європейського вибору».
Зважаючи на те, що Молдова – парламентська республіка, основні важелі управління знаходяться в руках у парламентської більшості. Більше влади Додон міг отримати, тільки якби соціалісти перемогли на цих виборах.
Однак, судячи з підсумків, Молдова отримає розколотий парламент без явної більшості. Конкуренція між соціалістами і демократами не отримала рішення, яке би задовольняло ту чи іншу сторону. При цьому в сукупності більшість у парламенті все-таки отримують партії «європейського вибору», що, теоретично, відкриває можливість створення правлячої коаліції між ними.
Як зазначають експерти, сьогодні жодна партія не має реальної більшості, і вся інтрига зводиться до трьох варіантів. В якості першого політичний аналітик Оазу Нантой вказує на можливість покупки Володимиром Плахотнюком союзників з інших партій, другий варіант – «склеювання коаліційного уряду», і третій варіант – призначення позачергових виборів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].