The Economist назвав найбільші ризики для світової економіки

The Economist назвав найбільші ризики для світової економіки

До них увійшли ймовірна повноцінна війна між США та Китаєм, можлива рецесія США та масштабна криза в країнах, що розвиваються

The Economist назвав найбільші ризики для світової економіки
фото pixabay.com

Сьогодні перспективи для світової економіки погіршуються, і існує ряд ризиків, які можуть призвести до ще більшого спаду у 2019-2020 роках. Про це свідчать дані звіту видання The Economist .

Цьогорічний рейтинг вказує на те, що перспективи економіки погіршуються, і є ризики, які можуть призвести до ще більш низького зросту в найближчі роки: з 2,9% в 2018 р до 2,6% в 2020.

«Поряд зі зростаючою геополітичної невизначеністю існують серйозні уразливості в найбільших економіках, в тому числі значний борговий тягар в Китаї, США та Італії, а також на ринках, що розвиваються. У разі поганого управління ці слабкості можуть значно посилити спад, охолоджуючи світову економіку», – йдеться в звіті.

Традиційно ризики в рейтингу діляться три типи: політичні, військові і фінансові.

Найвагомішим ризиком, який посідає перше місце списку, є перетворення конфлікту США і Китаю в повномасштабну глобальну торговельну війну. Розпочаті переговори між країнами є лише тимчасовим перемир'ям. Сценарій глобальної торговельної війни може збутися, якщо і інші країни вирішать ввести імпортні мита і субсидувати місцеві галузі промисловості. Крім того, є супутній ризик, зазначає The Economist: в світі може розвернутися технологічна торгова війна. Це можливо через зростання негативних настроїв деяких країн по відношенню до китайських мережевим провайдерам, що відбувається між Німеччиною, Великобританією, Канадою та Австралією, а також Huawei.

Другим за значущістю ризиком є можлива рецесія США, до якої може призвести корпоративний борг країни. Падаючі споживчі настрої і показники виробничої активності підкреслюють погіршення перспектив економіки США.

Третій ризик – це масштабна криза в економіках країн, що розвиваються. Через посилення монетарної політики США і зміцнення американської валюти багато ринків пережили нестабільність місцевої валюти. Ринкові настрої залишаються крихкими, а сценарій масштабної кризи може стати реальним, якщо кілька країн, що розвиваються потраплять в кризу через внутрішні проблеми або зовнішній тиск.

На четвертому місці в списку головних загроз для світової економіки в цьому році The Economist називає можливість затяжної кризи в Китаї, а на п'ятому – різкий стрибок цін на нафту. Далі в топ-10 ризиків потрапили: банківська криза в Італії, так званий жорсткий Brexit, військове протистояння на Корейському півострові, сильні кібератаки, а також військові дії через низку територіальних суперечок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті