НБУ у 2019 році приділить особливу увагу аналізу портфеля споживчих кредитів банків
Цього року стрес-тестування повинні пройти 29 банків

Національний банк України (НБУ) в рамках запланованого в поточному році стрес-тестування найбільших банків приділить особливу увагу аналізу портфеля споживчих кредитів, який стрімко зростає протягом останніх двох років, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію банку.
«Зараз ризики, пов'язані з такими кредитами, в цілому незначні. Однак недооцінка банками кредитного ризику і зниження стандартів кредитування можуть привести до підвищення уразливості сектора, тому НБУ моніторить це питання», – повідомляється на сайті центробанку.
За даними НБУ, банки, як і в минулому році, пройдуть стрес-тестування за базовим і несприятливого макроекономічного сценарію.
Базовий сценарій грунтується на публічних прогнозах центробанку, крім прогнозу зміни обмінного курсу, для якого використані дані консенсус прогнозу.
У свою чергу несприятливий сценарій побудований на гіпотетичних припущеннях макроекономічних показників, які призводять до реалізації кредитного та ринкового ризиків в істотних обсягах. У тому числі передбачається різке погіршення якості кредитів, виданих фізичним особам, скачок процентного спреду та падіння чистої процентної маржі. Також передбачається, що прибутковість за кредитами та іншими активами банків залишиться незмінною, в той час як вартість зобов'язань буде рости.
Крім того, НБУ має намір зберегти підхід, згідно з яким найбільші позичальники (юрособи) будуть стрес-тестуватися індивідуально – буде оцінена сума очікуваних кредитних втрат для кожного з великих позичальників.
Нацбанк нагадує, що в цьому році стрес-тестування повинні пройти 29 установ, на які припадає понад 93% активів банківської системи. Початок процесу заплановано в травні.
Нагадаємо: із 24 банків, що пройшли стрес-тестування у 2018 році, потребу в капіталі мали 13 установ на загальну суму 42,1 млрд грн. Без урахування «ВТБ Банку», який було визнано неплатоспроможним, потреба становила 34,7 млрд грн. З урахуванням заходів, здійснених банками та верифікованих Національним банком, на кінець 2018 року потреба знизилась до 19,7 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].