Захворіло у світі
5,988,416
Померло у світі
366,654
Вилікувалось у світі
2,529,761
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Вражаюча Білорусь: поставки вугілля в Україну злетіли майже в 1000 разів

Вражаюча Білорусь: поставки вугілля в Україну злетіли майже в 1000 разів

Експорт кам'яного вугілля в Україну виріс за рік у 980 разів, антрациту - в 340 разів із Білорусі, яка не має шахт

Вражаюча Білорусь: поставки вугілля в Україну злетіли майже в 1000 разів
Фото: Pixybay

Білоруське видання Naviny назвало компанії, які поставляли вугілля з Білорусі в Україну. Про це пише БізнесЦензор спільно з Naviny.

Згідно з отриманими ними даними, з Білорусі в Україну завозили в основному вугілля марки ТО з Кійзасського розрізу, який перебуває в управлінні російської компанії «Східвугілля» бізнесмена Дмитра Босова. Його статки, за даними Forbes, становлять $950 млн. Партнером Босова по вугільному бізнесу є його однокурсник і уродженець Бреста Володимир Мікулік.

В Україні білоруське вугілля закуповували «ТехНова» (Чернігівська ТЕЦ) і «Євро-Реконструкція» (Дарницька ТЕЦ в Києві). Обидві компанії входять в «Укртеплоенерго» колишнього народного депутата Анатолія Шкрібляка.

Білоруське вугілля також поставлявся для заводу «Подільський цемент», що входить в ірландський холдинг CRH, і для Слов'янської ТЕС, яка належить «Донбасенерго». Компанію сина колишнього президента Віктора Януковича в 2018 році викупив народний депутат з партії Петра Порошенка Максим Єфімов.

Купував вугілля з Білорусі також український трейдер «Амі Трейд», який продає паливо в селах.

Дані української митної статистики свідчать, поставки вугілля здійснювали чотири білоруські компанії: гомельські «Бізнес-Альянс» (80,26 тисячі тонн) і «Транс-Вугілля» (46,29 тисячі тонн), а також «Екойл Кемікал» ( 27,07 тисячі тонн) з Полоцького району та «ЕколайнСістемс» (20,11 тисячі тонн) з Мінська.

Компанії з невеликими статутними фондами (100-300 рублів) були зареєстровані з 2014 по 2018 роки.

«Бізнес-Альянс» на 100% належить Андрію Байдо. Він також володіє часткою в 20% в «Транс-Вугілля». Решта 80% перебувє в руках у громадянина Росії Віктора Підгорного.

«Екойл Кемікал» на 100% належить Євгену Данішевському. Людина з таким ім'ям і прізвищем проходила яе свідок по кримінальній справі, порушеній проти колишнього заступника голови концерну «Белнефтехим» Володимира Волкова. Йому дали вісім років колонії за хабарі, які давав колишній співробітник компанії «Терра», заснованої Євгеном Данішевським.

Компанією «ЕколайнСістемс» володіють Дмитро Хвесько (50%) і Едуард Богданчук (50%). Своєю чергою, Богданчук назвав поставки вугілля в Україну вигідною справою, але, на його думку, скоро цей напрямок згортатимуть.

Білоруські трейдери, які продають вугілля за кордон, кажуть, що прямі поставки цього палива з Росії в Україну квотуються. Основні обсяги для своїх генерацій закуповує холдинг ДТЕК українського мільярдера Ріната Ахметова.

У то же час в ДТЕК повідомили, що не імпортують вугілля з Білорусі.

Додамо, що за статистикою Белстата, білоруський експорт кам'яного вугілля в Україну виріс за рік у 980 разів, антрациту – в 340 разів.

Білорусь не має своїх родовищ кам'яного вугілля і антрациту, крім бурого вугілля (загальний обсяг – близько 150 млн тонн).

Україна в 2018 році збільшила імпорт кам'яного вугілля та антрациту (код ТН ЗЕД 2701) на 8,1% в порівнянні з 2017 роком – до 21,39 млн т на суму $3,04 млрд.

При цьому з Росії надійшло вугілля на $1,82 млрд (частка в імпорті – 60,02%), США – на $907,17 млн ​​(29,89%), Канади – на $162,55 млн (5,36%), інших країн – на $143,94 млн (4,74%).

У серпні 2018 року в білоруських ЗМІ висловили підозри, що в Європу через Білорусь потрапляє вугілля з окупованого Донбасу. Основним споживачем цього вугілля називали Польщу.

Раніше Mind писав, що імпортоване з Білорусі вугілля не видобувають на окупованому Донбасі, посилаючись на заяву міністра енергетики України Насалика.

Раніше білоруське відділення «Радіо Свобода» опублікувало статтю про те, що торік Україна в сотні разів збільшила імпорт антрацитового вугілля з Білорусі, яке в цій країні не видобували. Видання припустило, що вугілля, яке Україна імпортувала з Білорусі, було видобуте на окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті