30 депутатів могли стати фігурантами розслідувань про незаконне збагачення – Холодницький

30 депутатів могли стати фігурантами розслідувань про незаконне збагачення – Холодницький

За весь період роботи САП та НАБУ було відкрито 106 проваджень за статтею про незаконне збагачення

30 депутатів могли стати фігурантами розслідувань про незаконне збагачення – Холодницький
глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький
Фото: УНІАН

Більше 30 депутатів могли стати фігурантами розслідувань щодо незаконного збагачення, але після скасування Конституційним судом відповідної статті Кримінального кодексу це неможливо. Про це заявив глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький в ефірі «1+1», повідомило Громадське радіо.

За його словами, за весь період роботи САП та Національного антикорупційного бюро було відкрито 106 проваджень за статтею про незаконне збагачення, 65 проваджень розслідуються, 37 проваджень закрито, а 4 провадження направлено до суду з обвинувальними актами.

Холодницькй відмовився коментувати рішення КС. Але він повідомив, що не згоден із заявами про те, що стаття про незаконне збагачення позбавляє підозрюваних права на презумпцію невинуватості.

«37 проваджень закрито саме через те, що презумпція невинуватості була застосована прокурорами і детективами. Тому я стверджую: не було ніякого тягаря доказування на фігурантах справи», – додав він.

Нагадаємо, 28 лютого президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради новий законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Раніше 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло