Українського архієпископа Климента, затриманого в Криму, відпустили
Затримання може бути пов’язано з тим, що священик їде в Ростов до українського політв’язня Гриба

Архієпископа Православної церкви України Климента, якого напередодні затримали у Сімферополі, відпустили без висунення йому обвинувачень.
Архієпископа Сімферопольського і Кримського Православної церкви України (ПЦУ) Климента, якого у Сімферополі затримали вдень у неділю, 3 березня, співробітники поліції відпустили без складання протоколу. Про це повідомив адвокат Микола Полозов у соцмережі Twitter, опублікувавши фотографію разом із Климентом.
Архиепископа Климента отпустили без составления протокола.
– Николай Полозов (@nikolai_polozov) 3 березня 2019 р.
Он на свободе! pic.twitter.com/RU53cKLktW
Пізніше адвокат виклав матеріали затримання, з яких випливає, що українського священика затримали після заяви, за словами Полозова, «лжесвидетеля», нібито про те, що Климент «нецензурно висловлювався» і вкрав у заявника речі.
Попытка задержания Архиепископа Климента в Крыму. Итоги дня.https://t.co/qM7CbACi4n pic.twitter.com/yxiyP0JnqT
– Николай Полозов (@nikolai_polozov) 3 березня 2019 р.
Климент планував відвідати ув’язненого в Росії Павла Гриба.
Своєю чергою уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на омбудсмена РФ Тетяну Москалькову ввечері у неділю повідомила, що Клименту правоохоронці в анексованому Криму не висунули жодних обвинувачень.
«Щойно мені зателефонувала уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова. Вона повідомила, що в діях затриманого архієпископа Климента не виявлено жодних порушень», – написала Денісова на своїй сторінці у Facebook.
Нагадаємо: у неділю архієпископа ПЦУ Климента було затримано в Сімферополі і доставлено у відділення поліції. Людмила Денісова пов'язувала затримання Климента із його запланованою поїздкою в СІЗО в Ростов-на-Дону для відвідування українського політв'язня Павла Гриба, на що ростовський суд раніше дав дозвіл. Наприкінці січня українська омбудсмен повідомляла, що Гриб у російському СІЗО перебуває на межі життя і смерті.
За матеріалами Deutsche Welle
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].