Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Стало відомо про всесвітню змову Facebook

Стало відомо про всесвітню змову Facebook

Соціальна мережа шантажувала та залякувала політиків по всьому світу

Стало відомо про всесвітню змову Facebook
Марк Цукерберг, генеральний директор Facebook
фото Shutterstock

Facebook шантажувала політиків по всьому світу, погрожуючи не інвестувати в їхні країни, якщо вони не допоможуть протистояти впровадженню більш жорстких законів у сфері захисту особистих даних користувачів. Про це вдалося дізнатись завдяки витоку внутрішніх документів компанії, передає видання The Guardian.

Документи, які потрапили до рук журналістів Observer та Computer Weekly, розкривають секретну глобальну лобістську операцію, націлену на сотні законодавців та регуляторів, щоб добитися впливу у всьому світі, зокрема у Великобританії, США, Канаді, Індії, В’єтнамі, Аргентині, Бразилії, Малайзії та всіх 28 країнах ЄС.

У документах йдеться про те, як Facebook тиснула на політиків по всій Європі в стратегічній операції з невпровадження «надмірно обмежуючого» законодавства GDPR; як використовувала феміністські мемуари головного операційного директора компанії Шеріл Сендберг Lean In; як погрожувала не інвестувати в країни, якщо вони підтримуватимуть та прийматимуть закони, проти яких виступила компанія тощо.

Представник Facebook заявив, що документи, про які йдеться, перебувають зараз у розпорядженні суду в Каліфорнії, причому їхній перегляд заборонений судовим ордером. Як і будь-які документи, опубліковані незаконним шляхом, ці «розповідають історію тільки з одного боку і опускають важливий контекст», запевняє компанія.

У матеріалі видання наголошується, що завдяки шантажу та залякуванню Facebook вдалося «подружитись» із Вівіан Редінг (комісаром ЄС з юстиції, фундаментальних прав та громадянства), Ендою Кенні (екс-прем'єр-міністром Ірландії), Джорджем Осборном (екс-канцлером казначейства Британії) та іншими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті