Захворіло у світі
11,465,636
Померло у світі
534,588
Вилікувалось у світі
6,189,108
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Рахунки загиблого власника криптобіржі на $137 млн відкрили, але грошей не знайшли

Рахунки загиблого власника криптобіржі на $137 млн відкрили, але грошей не знайшли

Власник криптобіржі QuadrigaCX забрав з собою в могилу пароль від $137 млн

Рахунки загиблого власника криптобіржі на $137 млн відкрили, але грошей не знайшли
фото Shutterstock

Консалтингова компанія Ernst&Young, яка за дорученням суду займалася контролем коштів канадської криптовалютної біржі QuadrigaCX, в рамках розслідування змогла отримати доступ до гаманців померлого власника компанії.

Очікувалося, що там зберігаються кошти 115 тисяч клієнтів. Однак грошей на рахунках немає, пише The Bell. Суд дав криптобіржі ще 45 днів на пошук зниклих активів.

30-річний Джеральд Коттен, власник криптобіржі QuadrigaCX, у грудні помер в Індії від ускладнень, викликаних інфекційною хворобою. Після його раптової смерті ніхто не міг розкрити гаманці, паролі від яких знав тільки сам Коттен. Представники біржі повідомляли, що гроші все ще знаходяться в гаманцях, але насправді все виявилося не так – $137 млн там не було, а всі гроші були виведені протягом 2018 року.

Ernst Young знайшла шість «холодних» гаманців – найчастіше це пристрої, які відключені від інтернету з метою додаткового захисту коштів від віртуальної крадіжки. Для роботи з ними їх підключають до звичайного комп'ютера. П'ять гаманців спорожніли ще в квітні 2018 року, ще один використовувався як проміжний для переказу грошей з одного рахунку на інший – на ньому кошти зберігалися до грудня 2018 року.

З 2014 по 2018 рік середній щомісячний сукупний залишок на рахунках дорівнював 124 біткоіни, це майже $460 тис.

В рамках розслідування Ernst&Young також знайшла 14 облікових записів, які були створені «поза стандартною процедурою» реєстрації. Вони також використовувалися для торгівлі на різних біржах.

Канадський суд дав криптобіржі ще 45 днів на пошук зниклих активів і зобов'язав хмарний сервіс Amazon Web Services передати дані, що зберігаються в особистому акаунті Джеральда Коттена, щоб прискорити роботу слідства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті