Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Британія ускладнила видачу «золотих віз» для багатих росіян

Британія ускладнила видачу «золотих віз» для багатих росіян

Країна оголосила про зміни в умовах отримання візи інвестора

Британія ускладнила видачу «золотих віз» для багатих росіян
фото Shutterstock

Великобританія анонсувала посилення правил видачі інвестиційних віз, які часто використовують багатії для отримання британського громадянства, особливо росіяни.

Нові правила видачі візи Tier 1 почнуть діяти з квітня, пише британське видання Financial Times.

Інвестиційні візи припускають швидке отримання посвідки на проживання в Сполученому Королівстві в обмін на великі вкладення в його економіку. На першому етапі вони дозволяють власникові і його сім'ї жити в Британії і вести бізнес в ній протягом 3,4 року. Далі візу продовжують на 2 роки. Через 2-5 років після отримання Tier 1 дозволяє оформити посвідку на проживання. Термін залежить від суми вкладень.

Правила до коригувань припускали вкладення в економіку Великобританії в розмірі від 2 до 10 млн фунтів. Їх можна було вкласти в британський бізнес, державні бонди, цінні папери або нерухомість в країні. Претенденти мали надати докази, що в них була в розпорядженні така сума протягом мінімум 3 місяців.

Нові правила збільшили цей термін аж до 2 років. Вкладення також повинні починатися від 2 млн фунтів.

Вкладати гроші інвестори зможуть тільки в британський бізнес. Варіант інвестицій у держоблігації буде виключений.

Експерти назвали зміни досить м'якими. З нововведень виключили пункт про незалежну перевірку статків 3 тисяч осіб, які отримали «золоті» візи до 2015 року.

При цьому видачу віз стартаперам і бізнесменам полегшили. У число перших включили всіх підприємців-початківців. Підприємницькі візи тепер припускають вкладення в свою справу мінімум 50 тисяч фунтів замість 200 тисяч.

Питання про видачу «золотих» віз актуалізувалося в Британії після нападу на Скрипалів. Тоді влада анонсувала перевірку законності видачі документів 700 російським громадянам, які отримали подібні візи з 2008 по 2015 роки.

Серед тих, кому не продовжили Tier 1, виявився бізнесмен Роман Абрамович. Зрештою він оформив ізраїльський паспорт.

За офіційною статистикою в 2018 році інвесторську візу Великобританії отримали 376 інвесторів (у 2017 році – 350). Кількість росіян, які отримали візу, впала з 46 у 2017 році до 29 в 2018 році. Це найнижчий показник за 10 років.

За матеріалами Infox

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті