Відновлення роботи Одеського припортового гальмує «Укртрансгаз»

Відновлення роботи Одеського припортового гальмує «Укртрансгаз»

ОПЗ не може відновити роботу через непідтвердження «Укртрансгазом» номінацій на газ

Відновлення роботи Одеського припортового гальмує «Укртрансгаз»
Фото: УНІАН

Одеський припортовий завод (ОПЗ) не може відновити роботу через непідтвердження оператором газотранспортної системи (ГТС) «Укртрансгазом» (УТГ) номінацій на газ для підприємства. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву першого заступника в.о. голови правління ОПЗ Миколи Щурикова.

За його словами, УТГ через негативний досвід співпраці з екс-давальцями газу для ОПЗ вимагає від чинної компанії-давальця – «Енергетичного еквіваленту» – максимально допустимий розмір фінансового забезпечення. Його сума розрахована виходячи з граничної потужності роботи підприємства, за якої ОПЗ споживає близько 2 млн куб. м природного газу на добу. Вона становить 140 млн грн.

До моменту включення основних потужностей завод планує працювати в режимі, за якому добове споживання газу не перевищуватиме 74 000 куб. м. Щуриков додав, що з технічних причин завод не може споживати більше 500 000 куб. м газу на добу, проте УТГ не зважає на цей факт.

ОПЗ і «Енергетичний еквівалент» визнали суму, затребувану УГГ як фінансове забезпечення, необґрунтованою і не відповідною Кодексу ГТС, а також такою, що значно перевищує розмір забезпечення, розрахований, виходячи із запланованого добового споживання газу.

Компанії звернулися за підтримкою до Адміністрації президента, прем'єр-міністра, профільних міністрів, а також висловили сподівання на досягнення взаєморозуміння з УТГ щодо ситуації з номінаціями на газ для запобігання зриву посівного сезону в Україні.

Нагадаємо, ОПЗ простоює з кінця квітня 2018 року. Його роботу було зупинено через порушення давальцем «Всеукраїнська Енерго Компанія» договору з «Укртрансгазом». ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед «Нафтогазом України», яка перевищує 1,5 млрд грн.

Наприкінці лютого глава Одеської облдержадміністрації Максим Степанов заявив, що ОПЗ можуть передати в управління або оренду «Нафтогазу України» або «Аграрному фонду», що сприятиме запуску заводу в короткі терміни та його подальшій безперебійній роботі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло