Відновлення роботи Одеського припортового гальмує «Укртрансгаз»
ОПЗ не може відновити роботу через непідтвердження «Укртрансгазом» номінацій на газ

Одеський припортовий завод (ОПЗ) не може відновити роботу через непідтвердження оператором газотранспортної системи (ГТС) «Укртрансгазом» (УТГ) номінацій на газ для підприємства. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву першого заступника в.о. голови правління ОПЗ Миколи Щурикова.
За його словами, УТГ через негативний досвід співпраці з екс-давальцями газу для ОПЗ вимагає від чинної компанії-давальця – «Енергетичного еквіваленту» – максимально допустимий розмір фінансового забезпечення. Його сума розрахована виходячи з граничної потужності роботи підприємства, за якої ОПЗ споживає близько 2 млн куб. м природного газу на добу. Вона становить 140 млн грн.
До моменту включення основних потужностей завод планує працювати в режимі, за якому добове споживання газу не перевищуватиме 74 000 куб. м. Щуриков додав, що з технічних причин завод не може споживати більше 500 000 куб. м газу на добу, проте УТГ не зважає на цей факт.
ОПЗ і «Енергетичний еквівалент» визнали суму, затребувану УГГ як фінансове забезпечення, необґрунтованою і не відповідною Кодексу ГТС, а також такою, що значно перевищує розмір забезпечення, розрахований, виходячи із запланованого добового споживання газу.
Компанії звернулися за підтримкою до Адміністрації президента, прем'єр-міністра, профільних міністрів, а також висловили сподівання на досягнення взаєморозуміння з УТГ щодо ситуації з номінаціями на газ для запобігання зриву посівного сезону в Україні.
Нагадаємо, ОПЗ простоює з кінця квітня 2018 року. Його роботу було зупинено через порушення давальцем «Всеукраїнська Енерго Компанія» договору з «Укртрансгазом». ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед «Нафтогазом України», яка перевищує 1,5 млрд грн.
Наприкінці лютого глава Одеської облдержадміністрації Максим Степанов заявив, що ОПЗ можуть передати в управління або оренду «Нафтогазу України» або «Аграрному фонду», що сприятиме запуску заводу в короткі терміни та його подальшій безперебійній роботі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].