Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Іран оголосив, що буде відбивати агресію Ізраїлю проти своїх танкерів

Іран оголосив, що буде відбивати агресію Ізраїлю проти своїх танкерів

Іранcька влада пообіцяла твердо реагувати на будь-які ізраїльські дії в морі, які завадять йому постачати нафту

Іран оголосив, що буде відбивати агресію Ізраїлю проти своїх танкерів
фото pixabay.com

Іран буде жорстко реагувати на будь-які дії військово-морських сил  Ізраїлю проти його нафтових танкерів. Про це заявив глава Міноборони Ірану Амір Хатамі через тиждень після того, як Ізраїль попередив, що його військові кораблі боротимуться з «контрабандою іранської нафти, щоб уникнути санкцій США», передає Al Jazeera.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив минулого тижня офіцерам військово-морського флоту, що Іран вдається до таємних способів доставки нафти.

Міністр оборони Ірану Амір Хатамі в свою чергу оголосив, що Тегеран має військові можливості протистояти будь-яким перешкодам з боку Ізраїлю.

Хатамі сказав, що така конфронтація Ізраїлю буде розглядатися як «піратство», і попередив, що «якщо це станеться, ми відповімо твердо».

«Збройні сили Ірану, безумовно, мають можливості найкращим чином захистити судноплавні лінії країни від будь-якої загрози», – сказав Хатамі.

На думку експертів, Іран використовує різні заходи, щоб уникнути санкцій, включаючи зміну назв суден, прапорів, відключення ретрансляторів розташування на судах і здійснення перекачування нафти на приймальні судна далеко в морі осторонь від великих торгових вузлів.

Нагадаємо, раніше в секретному документі МЗС Ізраїлю, який набув розголосу, повідомлялося, що Росія допоможе Ірану обходити санкції США.

Зазначалося, що механізм обходу санкцій схвалили глави Росії, Ірану і Туреччини на тристоронньому саміті, який відбувся в Тегерані 7 вересня 2018 року.

Згідно з документом, Іран нібито буде постачати свою нафту на НПЗ Росії на Каспії, а звідти нафту перенаправлятимуть на міжнародний ринок як російську сировину.

Повідомлялося, що в такому механізмі зацікавлена і Європа, країни якої не хочуть підтримувати американські санкції і планують зберегти ядерну угоду з Іраном.

Нагадаємо, США мають на меті створити антиіранську коаліцію, залучаючи на свій бік країни Близького Сходу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті