Сьогодні по всьому світу школярі проводять «П'ятницю заради майбутнього»
Надихнула молодь на активні дії 16-річна шведська школярка

Тисячі школярів і студентів по всьому світу у п’ятницю проводять демонстрації на захист навколишнього середовища під назвою «П'ятниця заради майбутнього», передає Euronews.
Почався цей рух із позиції однієї 16-річної школярки зі Швеції. Кожної п’ятниці Грета Тунберг відмовлялася йти у школу, натомість приходила до будівлі шведського парламенту з вимогою почати виконувати умови Паризького договору щодо клімату.
Такі акції вона проводила з серпня цього року. Незабаром на неї звернули увагу сотні школярів і студентів по всьому світу. А днями Нобелівський комітет висунув Грету на здобуття Нобелівської премії миру за активну громадянську позицію, яка впливає на широкі маси населення. «Це велика честь для мене», – прокоментувала Грета у Twitter.
Honoured and very grateful for this nomination ❤️ https://t.co/axO4CAFXcz
– Greta Thunberg (@GretaThunberg) 14 березня 2019 р.
Молодіжні протести проходять в Європі з 2015 року, коли в Парижі відбулася міжнародна конференція з питань клімату. Тепер їх обличчям стала юна Грета Тунберг.
В акції беруть участь школярі і молодь зі 112 країн. На інтернет-сайті руху Fridays for Future повідомляється про більш ніж 2000 молодіжних акцій по всьому світу. У Європі серед лідерів за кількістю «кліматичних страйків» – Італія, Франція і Німеччина.
Мета акції – привернути увагу громадськості до бездіяльності політиків перед обличчям кліматичної загрози.
«Ми тут, тому саме ми відчуємо на собі наслідки, хоча у нас немає права голосу, все ж ми маємо силу, щоб щось змінити», – каже один з учасників акції.
Die #FridaysforFuture Demo in #Dresden ist am Goldenen Reiter angekommen. Mehr als 4000 Menschen demonstrieren für #Umweltschutz pic.twitter.com/MJnvYp5OnO
– Lukas (@LukasKretzschm4) 15 березня 2019 р.
«Один з головних наших закликів – залучити до дебатів про клімат експертів. Багато політиків говорять, що кліматичні зміни – питання надзвичайної терміновості. Але ось коли мова заходить про конкретні дії, складається враження, що вони ніколи не чули про кліматичну кризу, тому що вони навіть не вважають, що це дійсно криза», – заявила 17-річна учасниця руху Анунах де Вебер.
«П'ятницю заради майбутнього» почали школярі Австралії і Азії Японії, Таїланді і Гонконгу, потім до них приєдналися юні активісти з усього світу. Як повідомляє AFP, гаслами маніфестацій стали слова «У нас немає планети Б!» і «Якщо ви не вчините по-дорослому, це зробимо ми».

Кейптаун, ПАР
В Україні також пройшла акція, на якій молоді кияни приєдналася до активистів по всьому світу.
«У Києві молодь також висунула конкретні вимоги до української влади:
1) Перехід на 100% відновлювальні джерела енергії
2) Припинити дотувати галузі, які згубні для клімату
3) Невідкладно запровадити кліматичну освіту в школах», – написав у своєму Facebook громадський активіст Павло Вишебаба.
В демонстрації взяли участь громадські організації «Єдина планета», «Ozero», «Екодія» та ін.
#fridayforfuture 🇺🇦 Україна приєдналась до найбільшого кліматичного страйку в історії Землі, який ініціювала школярка зі...
Опубліковано Pavlo Vyshebaba Пʼятниця, 15 березня 2019 р.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].