У Швейцарії роботи побудували перший житловий будинок (ВІДЕО)

У Швейцарії роботи побудували перший житловий будинок (ВІДЕО)

Розумний дім обладнаний унікальними технологіями й сонячними батареями

У Швейцарії роботи побудували перший житловий будинок (ВІДЕО)
фото ETH Zurich

У швейцарському місті Дюбендорф роботи побудували перший житловий будинок у світі. Ця триповерхова споруда отримала назву DFAB  – Digital Fabrication and Living. Його будівництво пройшло повністю в цифровому й роботизованому режимі: за допомогою тривимірного BIM-моделювання, будівельних роботів і 3D-принтера. Участь людей на будмайданчику була мінімальною.

Над автоматизацією будівництва працювали вчені відразу восьми кафедр, пише 3D-Today. Наприклад, елементи дерев'яного каркаса двох верхніх поверхів вирізані й зібрані промисловими роботами-маніпуляторами.

У виробництві перегородок вчені обкатали мобільну роботизовану зварювальну систему Mesh Mould, що виготовляє армуючі сітки складних форм.

Перекриття виконані з легкого й при цьому максимально міцного бетону. Ця технологія називається Smart Slab і передбачає лиття перекриттів у 3D-друковані піщані форми та використання армуючих скловолоконних наповнювачів.

У Швейцарії роботи побудували перший житловий будинок
ETH Zurich

У виробництві вертикальних опорних і декоративних елементів використана технологія Smart Dynamic Casting, де робот створює  конструкції за допомогою різних формуючих насадок, використовуючи обертальні і поступальні рухи для отримання різноманітних форм.

Будинок, звісно ж, «розумний»: відкрити жалюзі на вікнах або увімкнути електрочайник можна голосовими командами, вікна автоматично підлаштовуються під яскравість світла, а проти злодіїв передбачена багаторівнева система захисту.

Вчені придумали кілька хитромудрих енергозберігаючих систем. Одна з них накопичує тепло від стічних вод за рахунок теплообмінників, встановлених під душовими кабінами, а друга – відкачує гарячу воду з труб назад у котли, коли вода не використовується за призначенням, таким чином знижуючи витрати на нагрівання.

Дах будинку покритий сонячними батареями.

 «Архітектурний потенціал цифрового виробництва величезний. На жаль, ці технології досі не знаходять широкого застосування на будівельних майданчиках. Проект DFAB спрямований на тестування і демонстрацію сучасних технологій», – прокоментував професор архітектури і цифрового виробництва Матіас Колер.

Нагадаємо: у Китаї побудують ціле «розумне» місто на 500 000 жителів – тут будуть, зокрема, навчальні заклади і передбачені можливості для втілення своїх ініціатив.

Більше про тренди майбутнього й світові процеси у сфері технологій – у матеріалі Mind «Зачаровані предметами: чому варто прочитати книгу «Дивовижні технології: дизайн та інтернет речей».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті