Facebook зберігав мільйони паролів користувачів у незашифрованому вигляді

Facebook зберігав мільйони паролів користувачів у незашифрованому вигляді

Деякі паролі могли бути видимими для співробітників компанії ще з 2012 року

Facebook зберігав мільйони паролів користувачів у незашифрованому вигляді
фото Shutterstock

В соцмережі Facebook сотні мільйонів паролів користувачів тривалий час зберігалися в незашифрованому вигляді. Цю інформацію підтвердила сама компанія, після того як це написали в ЗМІ. Адміністрація соцмережі переконує, що зловживань даними не виявила, і пообіцяла повідомити всім, чиї паролі були в небезпеці.

Facebook розслідує помилки в системі безпеки, через яку від 200 до 600 млн паролів користувачів у відкритому (незашифрованому) вигляді потрапили на сервери співробітників компанії. Першим про це написав сайт Krebs on Security з посиланням на співробітника соцмережі.

Проблема могла торкнутися від 200 до 600 млн користувачів соцмережі, чиї паролі виявилися доступними для більш ніж 20 тисяч співробітників Facebook.

«Запевняємо, що до цих паролів ніколи не було доступу ні в кого за межами Facebook, і ми не знайшли ніяких доказів того, що якийсь із них міг бути вкрадений чи використаний неправомірним чином», – зазначили в адміністрації Facebook.

Соцмережа відзначає, що серед постраждалих опинилися сотні мільйонів користувачів додатку Facebook Lite, десятки мільйонів користувачів інших версій Facebook, а також десятки тисяч користувачів Instagram.

Юристи компанії всіляко намагаються занизити офіційне число постраждалих і включити туди тільки тих, чиї паролі зберігалися у відкритому вигляді лише останнім часом, розповіло джерело Krebs on Security.

Вперше проблема була виявлена в січні 2019 року. Як довго ці паролі зберігалися у відкритому вигляді, Facebook поки не знає, але в деяких випадках мова йде про період з 2012 року.

За матеріалами The Bell

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло