Російський космічний проект провалився через відсутність українських ракет «Зеніт»
«Південмаш» припинить постачання українських ракет-носіїв для російської S7 Space

Російська компанія S7 Space, яка займається запуском ракет і виведенням космічних об’єктів на орбіту, призупинила контракт на поставку ракет-носіїв українського виробництва «Зеніт». У подальшому цей контракт буде повністю розірвано. В результаті російський проект «Морський старт» залишився без засобів виведення корисного вантажу на орбіту, пише «Популярная механика».
Виробництво «Зеніту» буде заморожено в квітні 2019 року, пише РІА «Новости» з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі. Українське ВО «Південмаш» від коментарів відмовилося.
Договір на постачання 12 ракет сімейства «Зеніт» був укладений між російською S7 Space й українським ВО «Південмаш» у квітні 2017-го, а перші дві ракети планувалося поставити до кінця 2019 року.
«Морський старт» планувався як міжнародний проект зі створення й експлуатації мобільного плавучого космодрому для запусків по максимально ефективній траєкторії з екватора. Серед учасників програми – американська Boeing Commercial Space Company, норвезька суднобудівна фірма Aker Kværner і російська РКК «Енергія».
Україні належали 15% акцій СП Sea Launch Company, розділені між КБ «Південне» та ВО «Південмаш».
У 2010 році вирішальну роль у проекті стала грати «Енергія», а в квітні 2018-го російська приватна компанія S7 Space, «дочка» S7 Group, стала повноправним власником усього майна СП Sea Launch Company, включно з плавучим космодромом і обладнанням у базовому порту Лонг-Біч (Каліфорнія).
Майбутнє проекту туманне: через погіршення відносин Росії й України з 2014 року робота «Морського старту» була припинена – з політичних причин постачання ракет-носіїв заблокували. Протягом 2017-2018 років S7 Space вела переговори з російськими відомствами на різних рівнях, але забезпечити можливість поставки ракет не вдалося.
Нагадаємо, бізнесмен і засновник SpaceX Ілон Маск в ефірі каналу CNN дав дуже високу оцінку українській ракеті-носію «Зеніт». На питання про найкращу ракету він сказав: «Зеніт». Вона, напевно, найкраща після наших» (маються на увазі ракети Falcon 9 компанії SpaceX).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].