Продажі зеленого чаю втричі випереджають продажі чорного – ООН

Продажі зеленого чаю втричі випереджають продажі чорного – ООН

Проте усім сортам чаю, вибагливого до умов зростання, однаково загрожують зміни клімату

Продажі зеленого чаю втричі випереджають продажі чорного – ООН
фото pixabay.com

У найближчі 10 років виробництво і споживання чаю буде зростати в основному за рахунок попиту в країнах, що розвиваються. Жителі Європи все частіше віддають перевагу каві або воді. Однак нові сорти чаю досить конкурентні на ринку.

Про це йдеться в свіжій доповіді ФАО (Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН) про ситуацію на «чайному» ринку.

Експерти попереджають, що зміна клімату може негативно вплинути на масштаби виробництва чаю та його якість. Для вирощування чаю потрібні дуже специфічні умови. Зміна температур, непередбачуваність опадів може позначитися на врожаї, як і на вартості чаю, а фермери можуть втратити доходи. У ФАО закликають впроваджувати заходи адаптації до кліматичних змін.

Найбільший попит на чай – у Китаї та в Індії. Причини підвищення попиту – збільшення доходів населення, а також поява нових різновидів цього традиційного напою: це зелений, трав'яний, фруктовий, ягідний чай, а також делікатесні сорти.

Загалом очікується, що в наступні десять років виробництво чорного чаю щороку у світі буде збільшуватися на 2,2%. А зелений чай буде набирати популярність ще швидше – його виробництво зростатиме щороку на 7,5%.

Згідно з доповіддю, найбільшим експортером чаю сьогодні є Кенія, але її наздоганяє Китай, Індія та Шрі-Ланка.

Правда, в Європі чай поступається своїми позиціями каві і бутильованій воді. Європейці переходять з пакетиків на розсипний чай і надають перевагу делікатесним сортам, які подають в модних кафе і чайних.

Експерти ФАО нагадують, що чай корисний для здоров'я: він має протизапальну дію, містить антиоксиданти і допомагає скинути зайву вагу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті