Німеччина очолила Раду Безпеки ООН

Німеччина очолила Раду Безпеки ООН

ФРН та Франція домовились про «спільне головування» на двомісячний період

Німеччина очолила Раду Безпеки ООН
фото Wikipedia

Німеччина вперше за останні сім років знову очолила Раду Безпеки ООН. Про це повідомляє DW.

Видання уточнює, що Франція має постійне місце в організації, тому вона завжди є членом найвищого органу ООН. Німеччина була обрана до Радбезу ООН на дворічний термін (2019–2020). Кожна з цих країн має головувати протягом одного місяця – Франція у березі, ФРН у квітні. На знак їхньої тісної співпраці вони вирішили поєднати свої терміни та домовились про «спільне головування» протягом двох місяців. Ця співпраця була узгоджена Берліном та Парижем як частина Аахенського договору.

Головні цілі. Одним з пріоритетних напрямків «спільного головування» на квітень є запобігання кризам у Африці. ФРН та Франція хочуть продовжити підтримку місії в Малі та сприяти миру та безпеці в Буркіна-Фасо. Країни також планують полегшити роботу працівників гуманітарної допомоги в усьому світі, краще забезпечивши їх оснащення та захист.

Ще одним напрямком їхньої роботи є боротьба з торгівлею зброєю на Балканах: вони хочуть кращої співпраці з владою у цій сфері, щоб це було прикладом і для інших країн.

Крім того, країни мають на меті залучити більше жінок до участі в політиці, а також проводитимуть агітацію для припинення сексуального насильства в конфліктах. Ще одним важливим питанням є роззброєння. У квітні ФРН очолить засідання Радбезу з питань ядерного роззброєння та нерозповсюдження.

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Мас вранці в понеділок, 1 квітня, вилетів в Нью-Йорк, щоб змінити на посту голови Радбезу главу французького МЗС Жана-Іва Ле Дріана

Нагадаємо: у січні канцлер ФРН Анґела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон уклали новий договір про дружбу між двома країнами. Лідери обох європейських країн поставили в німецькому місті Аахен свої підписи під новим міждержавним документом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло