МОЗ контролюватиме ціни на ліки з Нацпереліку

МОЗ контролюватиме ціни на ліки з Нацпереліку

Мінздрав із 1 липня встановлюватиме граничні ціни для таких медпрепаратів

МОЗ контролюватиме ціни на ліки з Нацпереліку
Фото: УНІАН

МОЗ регулюватиме ціни на ліки з Нацпереліку. Про це повідомили у відомстві з посиланням на рішення Кабміну.

Згідно з ним, Міністерство охорони здоров’я з 1 липня встановлюватиме граничні ціни для лікарських засобів, що найчастіше приймають українці.

Нагадаємо, що Національний перелік основних лікарських засобів, за яким насамперед закуповують препарати лікарні, складається з 427 препаратів із доведеною ефективністю. При цьому близько 60 з них – популярні ліки, якими найчастіше користуються українці. У грошовому вимірі вони становлять близько 80% від загального обсягу закупівель у регіонах.

МОЗ вважає, що запровадження державного регулювання цін на популярні препарати за попередніми підрахунками допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці кошти медзаклади зможуть купити більше потрібних ліків із Нацпереліку. Від цього виграють пацієнти – вони отримають ще більше безоплатних ліків під час лікування в стаціонарі.

У відомстві додали, що регулювати ціни будуть за моделлю референтного ціноутворення. Тобто порівнюються ціни на ліки 5 сусідніх країн (Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Латвії) і визначається ціна, яка не перевищує ці показники.

Таке обмеження цін діятиме на закупівлі ліків закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти.

Подібне регулювання цін на 23 дієвих речовини застосовується в програмі «Доступні ліки». 

На ліки в аптеках МОЗ України також вводить цінове регулювання, але через інший механізм – механізм регресивних націнок. Він допоможе позбутися негативного явища, коли працівники аптек навмисно переконують придбати найдорожчі ліки з-поміж усіх аналогів.

Механізм регресивних націнок передбачає, що, чим дорожча буде вартість препарату, тим менший відсоток надбавки зможе встановити на нього аптека.

Якщо вартість препарату до 100 грн – максимальна торговельна надбавка може складати 25%. За умови вартості упаковки препарату від 100 до 500 грн – надбавка на рівні 20%. Від 500 до 1000 – 15%. Понад 1000 грн за упаковку лікарського засобу – максимальна торговельна надбавка має не перевищувати 10%.

Раніше Mind писав, що МОЗ публікуватиме результати клінічних та доклінічних випробувань ліків

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло