З перевагою в один голос британські депутати підтримали перенесення Brexit

З перевагою в один голос британські депутати підтримали перенесення Brexit

Законопроект має на меті запобігти нерегульованому виходу Великобританії з ЄС 12 квітня

З перевагою в один голос британські депутати підтримали перенесення Brexit
фото pixabay.com

Нижня палата британського парламенту проголосувала за законопроект, який зобов'язує уряд попросити в ЄС знову відтермінувати Brexit. Цей документ ввечері в середу, 3 квітня, підтримали в третьому читанні 313 членів Палати громад, проти проголосували 312 парламентаріїв. Про це повідомляє DW.

Зазначається, що 4 квітня текст документа буде представлений на розгляд Палати лордів.

Законопроект запропонувала міжпартійна група депутатів, він спрямований на те, щоб запобігти нерегульованому виходу Великобританії з ЄС 12 квітня. Прем'єр-міністр Тереза ​​Мей має намір переконати Брюссель відкласти вихід країни зі складу блоку до 22 травня, щоб уникнути участі країни у виборах до Європарламенту, які пройдуть 23–26 травня.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер 3 квітня повідомив, що ЄС не погодиться на чергову відстрочку Brexit, якщо британський парламент не досягне компромісу за договором, який регулює умови виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС.

«12 квітня – останній термін для схвалення проекту угоди Палатою громад. Якщо цього не відбудеться, ніяке подальше відстрочення не буде можливим. Після 12 квітня ми ризикуємо результатами виборів до Європарламенту і ставимо під загрозу всю роботу Європейського союзу», – наголосив він.

Нагадаємо: договір щодо Brexit, підготовлений урядом Мей і узгоджений з ЄС, був уже тричі відкинутий Палатою громад. Щоб домогтися схвалення даного документа парламентом, Мей збирається тепер провести переговори з лідером опозиційної партії лейбористів Джеремі Корбіном.

Тим часом, ЗМІ повідомили, що ЄС готується запропонувати прем'єр-міністру Британії Терезі Мей тривале відтермінування Brexit із жорсткими умовами, зокрема необхідністю проведення виборів до Європарламенту та можливою «джентльменською угодою» щодо прав Британії як держави-члена.

Тим не менш ЄС уже завершив підготовку по виходу Великобританії з ЄС без угоди. У документі зазначається, що за умови «жорсткого» Brexit Великобританія стане третьою країною без будь-яких перехідних заходів. Усі первинні та вторинні закони ЄС припинять застосовуватися до Великобританії з цього моменту. Перехідного періоду не буде, що може призвести до значних проблем як для громадян, так і для бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті