З перевагою в один голос британські депутати підтримали перенесення Brexit
Законопроект має на меті запобігти нерегульованому виходу Великобританії з ЄС 12 квітня

Нижня палата британського парламенту проголосувала за законопроект, який зобов'язує уряд попросити в ЄС знову відтермінувати Brexit. Цей документ ввечері в середу, 3 квітня, підтримали в третьому читанні 313 членів Палати громад, проти проголосували 312 парламентаріїв. Про це повідомляє DW.
Зазначається, що 4 квітня текст документа буде представлений на розгляд Палати лордів.
Законопроект запропонувала міжпартійна група депутатів, він спрямований на те, щоб запобігти нерегульованому виходу Великобританії з ЄС 12 квітня. Прем'єр-міністр Тереза Мей має намір переконати Брюссель відкласти вихід країни зі складу блоку до 22 травня, щоб уникнути участі країни у виборах до Європарламенту, які пройдуть 23–26 травня.
Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер 3 квітня повідомив, що ЄС не погодиться на чергову відстрочку Brexit, якщо британський парламент не досягне компромісу за договором, який регулює умови виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС.
«12 квітня – останній термін для схвалення проекту угоди Палатою громад. Якщо цього не відбудеться, ніяке подальше відстрочення не буде можливим. Після 12 квітня ми ризикуємо результатами виборів до Європарламенту і ставимо під загрозу всю роботу Європейського союзу», – наголосив він.
Нагадаємо: договір щодо Brexit, підготовлений урядом Мей і узгоджений з ЄС, був уже тричі відкинутий Палатою громад. Щоб домогтися схвалення даного документа парламентом, Мей збирається тепер провести переговори з лідером опозиційної партії лейбористів Джеремі Корбіном.
Тим часом, ЗМІ повідомили, що ЄС готується запропонувати прем'єр-міністру Британії Терезі Мей тривале відтермінування Brexit із жорсткими умовами, зокрема необхідністю проведення виборів до Європарламенту та можливою «джентльменською угодою» щодо прав Британії як держави-члена.
Тим не менш ЄС уже завершив підготовку по виходу Великобританії з ЄС без угоди. У документі зазначається, що за умови «жорсткого» Brexit Великобританія стане третьою країною без будь-яких перехідних заходів. Усі первинні та вторинні закони ЄС припинять застосовуватися до Великобританії з цього моменту. Перехідного періоду не буде, що може призвести до значних проблем як для громадян, так і для бізнесу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].