Двосторонній товарообіг між Польщею та Україною минулого року виріс до 7 млрд євро
Зокрема, Польща збільшила поставки агропродукції в Україну на 20%

Двосторонній товарообіг між Польщею та Україною в 2018 році виріс до 7 млрд євро, що на 600 млн євро більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє AgroPortal із посиланням на Rzeczpospolita.
За інформацією видання, після різкого падіння активність польських підприємств в Україні знову набирає обертів. У 2015 року товарообіг між країнами зменшився майже на 23% в порівнянні з попереднім роком – до 5 млрд євро. Так, імпорт із Польщі в Україну скоротився на 21,5%, а експорт з України – на 25,6%.
Як зазначає видання, переломний момент настав у 2018 році, коли двосторонній обмін сягнув 7 млрд євро і був на 600 млн євро більше, ніж показники 2017 року. При цьому збільшився як український експорт у Польщу, так і польський імпорт в Україну. Зокрема, минулого року вартість українських товарів, відправлених на польський ринок, зросла до 2,56 млрд євро (з 2,14 млрд євро у 2017 році). Імпорт збільшився з 4,26 млрд євро – до 4,46 млрд євро.
За інформацією видання, збільшення темпів торгівлі зафіксовано, зокрема, у таких сегментах: мінеральні добрива, текстильні товари, механічне та електричне обладнання, жири тваринного походження та вироби з металів.
Крім цього, Україна є одним із найбільших одержувачів польської харчової продукції. За даними Центрального статистичного управління Польщі, експорт сільськогосподарських товарів в Україну зріс на понад 20%.
Останніми роками зріс інтерес до польських свіжих овочів, молочних продуктів, м'яса й зернових. У перспективі, як вважають експерти, секторами можливостей можуть бути, наприклад, безалкогольні напої, кава й сільськогосподарське обладнання.
Зазначається, що все більше польських підприємців думають про інвестиції у виробничу базу в Україні або про співпрацю з українськими підприємствами в загальному виробництві.
«Це має полегшити не тільки доступ до українського ринку, а й до третіх ринків, куди українські підприємці переміщуються більш ефективно, ніж польські», – стверджують експерти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].