Двосторонній товарообіг між Польщею та Україною минулого року виріс до 7 млрд євро

Двосторонній товарообіг між Польщею та Україною минулого року виріс до 7 млрд євро

Зокрема, Польща збільшила поставки агропродукції в Україну на 20%

Двосторонній товарообіг між Польщею та Україною минулого року виріс до 7 млрд євро
фото pixabay.com

Двосторонній товарообіг між Польщею та Україною в 2018 році виріс до 7 млрд євро, що на 600 млн  євро більше, ніж роком раніше. Про це повідомляє AgroPortal із посиланням на Rzeczpospolita.

За інформацією видання, після різкого падіння активність польських підприємств в Україні знову набирає обертів. У 2015 року товарообіг між країнами зменшився майже на 23% в порівнянні з попереднім роком – до 5 млрд євро. Так, імпорт із Польщі в Україну скоротився на 21,5%, а експорт з України – на 25,6%.

Як зазначає видання, переломний момент настав у 2018 році, коли двосторонній обмін сягнув 7 млрд євро і був на 600 млн євро більше, ніж показники 2017 року. При цьому збільшився як український експорт у Польщу, так і польський імпорт в Україну. Зокрема, минулого року вартість українських товарів, відправлених на польський ринок, зросла до 2,56 млрд євро (з 2,14 млрд євро у 2017 році). Імпорт збільшився з 4,26 млрд євро – до 4,46 млрд євро.

За інформацією видання, збільшення темпів торгівлі зафіксовано, зокрема, у таких сегментах: мінеральні добрива, текстильні товари, механічне та електричне обладнання, жири тваринного походження та вироби з металів.

Крім цього, Україна є одним із найбільших одержувачів польської харчової продукції. За даними Центрального статистичного управління Польщі, експорт сільськогосподарських товарів в Україну зріс на понад 20%.

Останніми роками зріс інтерес до польських свіжих овочів, молочних продуктів, м'яса й зернових. У перспективі, як вважають експерти, секторами можливостей можуть бути, наприклад, безалкогольні напої, кава й сільськогосподарське обладнання.

Зазначається, що все більше польських підприємців думають про інвестиції у виробничу базу в Україні або про співпрацю з українськими підприємствами в загальному виробництві.

«Це має полегшити не тільки доступ до українського ринку, а й до третіх ринків, куди українські підприємці переміщуються більш ефективно, ніж польські», – стверджують експерти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті