«Я хотів би зняти фільм про українських євреїв» – три тези з інтерв'ю співзасновника телеканалу «1+1»
Борис Фуксман – про бізнес-проекти, інвестиції та українське кіно

Борис Фуксман – один з успішних українських бізнесменів. Разом із продюсером Олександром Роднянським на початку 1990-х років він заснував телеканал «1 + 1». Партнером по медіа-бізнесу став президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер.
Згодом телеканал продали не менш відомому бізнесмену Ігорю Коломойському.
Зараз Борис Фуксман розвиває проекти елітної нерухомості в Європі. В Україні він володіє одним із кращих готелів Європи – київським Hilton, а також мережею кінотеатрів Cinema City.
В інтерв'ю для Investory News Фуксман розповідає про бізнес-проекти, інвестиції та українське кіно. Mind занотував найціквіше.
Про інвестиції
Наразі моє улюблене заняття – це інвестувати особистий час у мою сім’ю. Протягом довгих років я дуже багато працював, а зараз хочу приділяти більше уваги своїй сім’ї і дітям. Звідси виникають інтереси та пріоритетні завдання.
Якщо говорити про бізнес, то зараз найприбутковішою для мене стала сфера будівництва. Я часто запитую себе подумки, чому не зосередився на ній раніше. Міг би заробити набагато більше, якби активніше розвивав будівництво.
Наразі я зупинив будівництво на території України й інвестую в нерухомість у Німеччині. Один із найбільших моїх проектів – це житлова нерухомість. Я викупив колишню казарму НАТО, побудовану ще за років Другої світової війни, і перебудовую її в об’єкт житлової нерухомості.
Якість будівництва така, що будівля простоїть ще кілька сотень років. Але ми з казарм робимо квартири на території площею 120 000 кв. м. Уряд Німеччини зі свого боку підтримує такі проекти – санацію історичних об’єктів – і надає інвесторам великі пільги. Ми інвестуємо близько 200 млн євро в цей проект.
Також у нас є об’єкти елітної нерухомості в Німеччині та Австрії, де ми будуємо елітне житло.
Зараз я є інвестором проектів будівництва на загальну суму понад 400 млн євро.
Про Hilton в Україні
Зазвичай готельний бізнес є збитковим. При правильному веденні готельного бізнесу, з високою якістю сервісу, домогтися оптимального результату дуже непросто. Дуже приємно, що готель Hilton отримав престижну нагороду Hilton Brand Awards і неодноразово визнавався одним із кращих готелів Європи. Багато гостей, відвідуючи Київ, приємно дивуються якості нашого готелю та зізнаються, що не очікували побачити тут готель такого рівня. Два роки тому ми влаштували прийом із нагоди роковин трагедії в Бабиному Яру, на заході були присутні лідери Всесвітнього єврейського конгресу. Гості високо оцінили наш готель.
Завантаження постійно зростає, хоча воно могло б бути кращим. Все, що нам заважає, – це проблеми з політико-економічною ситуацією.
Верхні поверхи готелю ми розвиваємо як апартаменти. Там мешкають дуже серйозні клієнти, такі орендарі, як співробітники багатьох посольств. В апартаментах постійна охорона, і потрапити в цю частину Hilton Kiev можуть лише мешканці чи гості, про яких заздалегідь попереджений консьєрж. До того ж ми здаємо ці апартаменти не всім – у нас дуже суворий контроль репутації мешканців.
Економічних причин для масштабування Hilton поки немає.
Про українське кіно
Я хотів би зняти фільм про українських євреїв.
На жаль, реальні цифри з кінотеатрів кажуть, що поки українському кіновиробникові складно пред’явити глядачеві конкурентний продукт. Завантаження на сеансах з українськими фільмами дуже низьке, і я, нікого не бажаючи образити, пояснюю це якістю продукту, який поки не можна порівняти з тим, що роблять у кіновиробництві в тій саме Росії, де на рік прокат становить близько $1 млрд, 30% з якого – це збори за російські фільми. Це дуже багато. $300 млн – дохід російського кіно, що дає можливість розвивати цю галузь. Зрозуміло, скільки хороших фільмів можна на ці гроші зняти і скільки прекрасних фахівців можна за ці гроші запросити.
Також там у кінотеатрах почали збирати зали представники авторського кіно, це свідчить про те, що нетрадиційні для масового глядача фільми, арт-хаус, теж можуть приносити прибуток.
Звичайно, треба розуміти, що кіно – це не лише гроші, а й талановиті люди, сценаристи, режисери, актори й ціла школа кіноіндустрії.
Втім, у чому Україна показує хороші результати, так це в легкому комедійному жанрі. Багато талановитих молодих хлопців, які добре виглядають і на українському ринку, і на ринках інших країн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].