Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Європарламент прийняв оновлену газову директиву ЄС

Європарламент прийняв оновлену газову директиву ЄС

Якщо її ухвалить і Рада ЄС, «Газпром» отримає доступ лише до половини пропускної здатності потужностей «Північного потоку – 2»

Європарламент прийняв оновлену газову директиву ЄС
фото Shutterstock

Європарламент ухвалив у четвер оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, які не входять до союзу, зокрема «Північний потік – 2», що повинен простягнутися з Росії до Німеччини. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Це кінець ери монополії на європейському газовому ринку – монополії, яка або загрожує підвищеними цінами, або просто перекриттям крана», – підкреслив голова комітету ЄП з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжи Бузек.

Частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території ЄС, включно з територіальними водами, повинні будуть відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводах ЄС.

Серед головних вимог – розділення компаній – постачальників газу і підприємств, що транспортують його, доступ до труби інших операторів, прозоре регулювання тарифів за прокачування. Це означає, що компанія – оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

«Занадто часто поставки газу використовували як політичну зброю, – заявив Бузек. – Ми не можемо «роззброїти» нечисті помисли інших, але можемо озброїтися повною юридичною ясністю і послідовністю чинного законодавства. Саме про це наш Енергетичний союз і дана оновлена ​​директива».

В ЄС природний газ в основному використовується для опалення будинків і вироблення електроенергії. Ним забезпечується четверта частина загального енергоспоживання. Багато країн ЄС залежать від імпорту газу. Понад 70% його імпортується, і очікується подальше зростання імпорту, йдеться в довідці Європарламенту.

За даними за ІІІ квартал 2018 року, головним постачальником газу в ЄС була Росія (47%), за нею слідували Норвегія (34%), Алжир і Лівія (разом 8,6%). Основний маршрут поставок російського газу лежав через Україну (майже половина всього обсягу), далі слідували трубопровід з Ямалу через Білорусь (близько 20%) і «Північний потік» (30%). 89% газу імпортується в ЄС по трубах, решта – на суднах у вигляді СПГ.

Після голосування в Європарламенті директива має бути схвалена Радою ЄС і набере сили через 20 днів після публікації в «Офіційному журналі» Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що оператор «Північного потоку – 2» придумав, як обійти європейську Газову директиву, і розглядає можливість виділення останніх 50 км газопроводу в окрему компанію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті