Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Оператор «Північного потоку – 2» вигадав, як обійти нову європейську Газову директиву – FT

Оператор «Північного потоку – 2» вигадав, як обійти нову європейську Газову директиву – FT

Розглядається можливість виділення останніх 50 км газопроводу в окрему компанію

Оператор «Північного потоку – 2» вигадав, як обійти нову європейську Газову директиву – FT
фото Shutterstock

Оператор «Північного потоку – 2», призначеного для імпорту російського газу до Німеччини, розглядає можливість виділення останніх 50 км газопроводу в окрему компанію. Про це повідомляє FT.

Зазначається, що такий крок «істотно підірве прийняте минулого місяця рішення Євросоюзу про те, що весь проект, вартістю $9,5 млрд, буде регулюватися енергетичними правилами ЄС».

Згідно з цією пропозицією, нова компанія буде володіти і управляти невеликою частиною підводного трубопроводу в німецьких територіальних водах. Хоча на це також поширюються правила ЄС, інша частина газогону – майже 1200 км через Балтійське море – залишиться за межами юрисдикції блоку, зазначають джерела, знайомі з планами.

Видання наголошує, що цей план, хоча і перебуває на початковому етапі, може викликати подальшу критику проекту, що належить російському «Газпрому», який на думку деяких європейських країн та США посилить залежність Європи від російського газу.

«Уряди по обидва боки Атлантики побоюються, що Москва може використовувати трубопровід для скорочення поставок газу через Україну і позбавити Київ важливого джерела доходів», йдеться в матеріалі.

Нагадаємо: днями Європейський парламент наголосив на необхідності припинення  реалізації газопроводу «Північний потік – 2», оскільки він «посилює залежність ЄС від поставок російського газу, загрожує внутрішньому ринку ЄС і не відповідає енергетичній політиці блоку та його стратегічним інтересам».

Раніше стало відомо про плани адміністрації США ввести санкції проти інвесторів та компаній, які причетні до реалізації проекту «Північний потік – 2».

Як повідомлялось, Кремль назвав ймовірні нові обмежувальні заходи рекетом та рейдерством.

У лютому в ЄС погодили та схвалили поправки до європейської газової директиви, щоб усі трубопроводи з третіми країнами відповідали газовим правилам Євросоюзу. Зокрема, це стосується і газопроводу «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті